YAPTIKLARIMDAN UTANIYORUM.. SAVCI 5,5 YIL HAPSİNİ İSTEDİ

YAPTIKLARIMDAN UTANIYORUM.. SAVCI 5,5 YIL HAPSİNİ İSTEDİ

YAPTIKLARIMDAN UTANIYORUM.. SAVCI 5,5 YIL HAPSİNİ İSTEDİ

ZONGULDAKın Gökçebey ilçesinde, kızı Esilayı (2) şiddet uyguladığı, eşinin evin salonuna yerleştirdiği gizli kamerayla ortaya çıkan ve tüm Türkiyenin tepkisini çeken görüntülerin ardından gözaltına alınan Tuğba Tülübaş (27) hakkında, aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlali ve alt soya karşı kasten yaralama suçlarından 5,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Gökçebey Asliye Ceza Mahkemesinin kabul ettiği iddianamede, annenin çocuğa birden fazla kez terbiye hakkının sınırlarını aşacak ve vücuduna acı verecek nitelikte darp ve cebir uyguladığının görüldüğü belirtildi.
İlçede esnaflık yapan Erdem Tülübaş, eşinin kızları Esilayı dövdüğünü evin salonuna yerleştirdiği güvenlik kamerasıyla görüntüledikten sonra geçen Eylülde polise şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Tuğba Tülübaşa savcı, 3 ay evden uzaklaştırma cezası vererek serbest bıraktı. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Savcısı, Tuğba Tülübaş hakkında iddianame hazırladı.
YAPTIKLARIMDAN UTANIYORUM
İddianamede emniyetteki ifadesine yer verilen Tuğba Tülübaş, sinirlendiği zaman her annenin çocuğuna uygulayacağı şiddet kadar çocuğuna şiddet uyguladığını, bu şiddetten kastının kızının kalçasına hafif vurmak olduğunu, kızına şiddet uygulamadığını, eşinin kızını alarak kendisinden boşanmak için bunları yaptığını söyledi. Tuğba Tülübaş, savcılık ifadesinde ise kızını dövüp dövmediğini hatırlamadığını, kızını her gün dövmediğini, kendisine izlettirilen görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu ve tedavi görüp kızını almak istediğini anlatarak, yaptıklarından utandığını da söylediği iddianamede yer aldı.
Erdem Tülübaş ise eve geldiğinde kızının vücudunda kızarıklıklar ve morluklar gördüğünü, eşinin bunu yalanladığını ve kanıtlamak için evin salonuna gizli kamera koyduğunu belirtti.
SAVCI 5,5 YIL HAPSİNİ İSTEDİ
Gökçebey Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Tuğba Tülübaş hakkında aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlali ve alt soya karşı kasten yaralama suçlarından 5,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamenin sonuç kısmında şöyle denildi:
Görüntüler izlendiğinde şüpheli annenin çocuğuna birden fazla kez terbiye sınırlarını aşacak ve vücuduna acı verecek nitelikte darp ve cebir uyguladığının görüldüğü, ayrıca şüpheli annenin alt soya karşı kasten yaralama ile aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali suçlarını işlediği yönünde yeterli şüpheye ulaşıldığından üzerine atılı suçtan yargılanarak eylemine uyan sevk maddelerince cezalandırılmasına kamu adına talep olunur.
ÇOCUĞUN VELAYETİ ANNEDEN ALINIP BABAYA VERİLMİŞTİ
3 ay evden uzaklaştırma cezası almasının ardından ailesinin yaşadığı Çorluya giderek Aile Mahkemesine boşanma davası açan Tuğba Tülübaş, kızının geçici velayetini almıştı. DHAnın haberinin ardından Çorluya giden Erdem Tülübaş, elindeki görüntüleri mahkemeye delil olarak sundu ve çocuğun velayeti annesinden alınarak babasına verildi.
Çiftin boşanma davasının ise önümüzdeki günlerde Çorluda görüleceği öğrenildi.

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER