Yardım bekliyorlar...

Yardım bekliyorlar...

Yardım bekliyorlar...

Zonguldakın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz aralık ayında mutfak tüpünden sızan gazın patlaması sonucu evi yanan inşaat işçisi 3 çocuk babası Nizamettin Kurtal yetkililerden kendisine yardım yapılmasını istedi.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kavaklık Mahallesi Akmanoğlu Raşit Sokakta 4 katlı bir binanın zemin katında mutfak tüpünden sızan gaz yanan sobadan alev alınca patlama meydana geldi. Patlamada evin pencereleri sökülüp, camları kırılırken, mutfakta bulunan tüm malzemeler yandı. O sırada evde bulunmayan 3 çocuk babası 43 yaşındaki Nizamettin Kurtal maddi durumu iyi olmadığı için oluşan hasarı tamir edemediğini söyledi. İnşaatlarda çalışarak geçimini sağladığını ancak kış ayı olması nedeniyle sürekli iş çıkmadığı için gelirinin azaldığını anlatan Kurtal, soğuk kış günlerinde evde yaşam mücadelesi verdiğini dile getirdi. Kurtal yaptığı açıklamada 21 Aralıkta bu olay yaşandı. Ben o gün işten eve geldim. Sobayı yaktım, yemeğimi yedim ve saat 22.10 gibi evden çıktım. Bir arkadaşımla görüşmeye gitmiştim. O arada evin yanıyor diye telefon ettiler. Ben eve geldiğimde itfaiye ambulans hepsi buradaydı. Ben gelene kadar yangını söndürmüşlerdi. Tüpten gaz sızmış ve oradan ateş almış. Camlarım patlak. Buzdolabım yanmış ve evin içerisi kullanılmaz halde. Bana sahip çıkacak kimsem yok. İnşaat işçisiyim. İş olursa çalışıyorum, iş yoksa çalışamıyorum. Evliydim, 7 sene önce boşandım. Çocuklarıma nafaka ödüyorum. Yetişemedikleri yerde kiralarını veriyorum. Kendi evimde kira. Burası yanmadan önce kendi kendimi idare ediyordum. Şimdi akrabalarımın yanında kalıyorum. Oda her zaman olmuyor. Sıkılıyor insan. Bazen buraya gelip, burada kalıyorum. Elektrik, borcundan dolayı kesik. Yengemin üzerine almıştım sonradan. Oda sonradan kestirdi. Camlar böyle. Battaniye geriyorum dedi.
Evinin onarılmasını ve düzenli bir işi olmasını isteyen Kurtal, eşi ile de işsizlik ve maddi sıkıntılar nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığını anlattı.
Kurtal bir evi ve düzenli bir işi olması durumunda eşi ve çocukları ile yeniden bir araya gelebileceğini dile getirdi.
Kurtala Kaymakamlık tarafından bin 500 TL yardım yapılırken, Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün ise evde yapılacak incelemenin ardından yardımda bulunacağı ifade edildi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48