Yavuzyılmaz lanetledi!

Yavuzyılmaz lanetledi!

Yavuzyılmaz lanetledi!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Hakkında Basın Açıklaması mesajı:

Demokrasimize ve halk egemenliğine karşı gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimini ve eli kanlı FETÖ terör örgütünü lanetliyorum. Başta halkımızın kararlı duruşu ve demokrasiye inanan tüm siyasal partilerin topyekün karşı durması ile bu alçak girişim başarısız olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de bu vesile ile, demokrasinin içselleştirilmesi, demokratik birikimlere, Atatürk ilke ve devrimlerine ve cumhuriyetin kuruluş ilkelerine sahip çıkılmasının önemi bir kez daha güçlü şekilde anlaşılmıştır. 

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. Bu hain kalkışmanın tıpkı öncekileri gibi yurttaşlarımız üzerinde travmatik etkileri olmuştur. Bu travmanın izlerinin silinmesi için siyasi ve askeri suçluların ayrım gözetmeden yargılanması, tüm sorumlularının hesap vermesi gerekmektedir. 

Adaletin ışığından şaşmadan, laik sosyal hukuk devleti ilkelerine daha sıkı sarılarak,  liyakattan uzak her türlü keyfi uygulamalara karşı azami hassasiyet göstererek; hukukun temel ilkelerinin ihlaline ve hukuk dışı uygulamaların ortaya çıkmasına izin vermeden, milli irade ve demokrasi ışığında mücadelemiz devam edecektir. 

15 Temmuz darbe girişimine karşı canını vererek şehit olan yurttaşlarımızı ve askerlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı günler diliyorum.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48