Yeni eğitim-öğretim yılı Vali Bektaş'ın katılımıyla başladı

Yeni eğitim-öğretim yılı Vali Bektaş'ın katılımıyla başladı

Yeni eğitim-öğretim yılı Vali Bektaş'ın katılımıyla başladı

Zonguldak'ta 2029-2020 eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle Kapuz İlköğretim okulu'nda ilköğretim haftasının başlaması nedeniyle tören düzenlendi.


Tôrene Vali Erdoğan Bektaş, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen yetiştirme Genel Müdürlüğü daire başkanı Yahya Irmak, böyle başkanı Selim alan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat kapıcı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal marşı'mızın söylenmesi ile başladı. Törende ilk olarak öğrenci konuştu ve sıraasıyla şiirler okundu ve folklor gösterisi gerçekleştirildi.

Törende İl Milli Eğitim Müdürü Murat kapıcı yaptığı konuşmada yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere başarılar dileyerek, "99 bin 300 öğrencimiz le eğitime başladık. bakanlığımız bünyesinde öğlen yemekleri verilmek suretiyle eğitimimiz ilimizde devam edecektir. Merkez ilçede temel eğitimde taşımalı yemek hizmetleri bugün itibariyle başlamıştır. ortaöğretimde ise 16 eylül'den itibaren taşımalı yemek hizmetleri verilmeye başlanacak. değerli öğretmenleri olarak ne kadar meşakkatli bir yolculuk olduğunu çok iyi biliyor çok değerli arkadaşlarım meslektaşlarım öğretmenlik mesleği sabır merhamet hoşgörü ve emek iste. aslında öğretmenlik mesleği Gönül işidir eğitim verdiğimiz yavrularımızın birer birey olduğunu unutmadan onların geleceği hazırlamalıyız, onları dinlemeliyiz ve onlara ihtiyacı olan sevgi ve ilgiyi vermeliyiz. onları geleceğimizin teminatları olarak görmeliyiz. Öğretmenler olarak ekip olmaya ihtiyacımız var. Ben öğretmen Murat kapıcı olarak her zaman yanınızdayım. eğitim sadece okulda verilen bir davranış değildir eğitim bir süreçtir. yeni eğitim-öğretim yılımız hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen yetiştirme Genel Müdürlüğü daire başkanı Yahya Irmak'ta yaptığı konuşmada şunları söyledi. "Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu paylaşılmıştır. bu vizyonda bir yandan medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak doğrultusunda eğitim hedeflerimiz açıklanmış , Diğer yandan Bu hedeflere giden yol haritamız ortaya konulmuştur. eğitim vizyonumuzda ifade edildiği üzere çocuklarımızın yaşadığımız çağın becerileriyle donatılması gerekmektedir. " Dedi.

Vali Erdoğan Bektaş, günün anlam ve önemine dair konuşma yaparak yeni eğitim yılına başlayan öğrencileri kutladı.Vali. Bektaş, eğitimin öneine değinerek, " bir şey fark ettim sizi çok özlemişiz. güzel bir egitim øğretim dönemi olacak. yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimizi kutluyorum hayırlı olmasını diliyorum"dedi.

VALi BEKTAŞ SEMBOLIK OKUL ZILI ÇALDI

Konuşmanın ardından Vali Erdoğan Bektaş sembolik olarak okul zilini çaldı ve çocuklar okula geçerek eğitim-öğretime başladılar.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48