Yeni Sezon Öncesi Son Hazırlıklar

Yeni Sezon Öncesi Son Hazırlıklar

Yeni Sezon Öncesi Son Hazırlıklar

ZONGULDAK - Zonguldakta, denizlerde av yasağının 1 Eylülde sona ermesiyle yeni sezon için hazırlıklarını hızlandıran Karadenizli balıkçılar, sezonun bol ve bereketli geçmesini bekliyor.

Teknelerini ve zarar gören ağlarını onararak yeni sezona hazırlanan balıkçılar, sezonun başlayacağı 1 Eylüle sayılı günler kala vira bismillah diyecekleri anı bekliyor.

Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Eylülde açılacak sezon için bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Kayhan, yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek, Endüstriyel balıkçılık yapan arkadaşlarımız ağ tamir bakımlarının yanı sıra boya ve macunlama işleri yaptılar. Kıyı balıkçılığı yapanlar ise kayıklarının bakımlarını tamamladı. diye konuştu.

Balıkçıların vira bismillah diyebilmek için sabırsızlandığını anlatan Kayhan, şöyle konuştu:

İnşallah hava iyi giderse arkadaşlarımız av yasağının kalkmasıyla 1 Eylülde ava çıkacaklar. Karadeniz bereketli bir yer. Bunları kararında tutabilirsek, kotaya uyarsak seneye de bu balığı yiyebiliriz. Bu sene istavrit bol. İnşallah bu sene denizden bereket bekliyoruz. Palamut 15 Ağustostan sonra kendini gösterdi. Oltacılar çok güzel avcılık yaptı ancak bu sene palamut endüstriyel balıkçılıkta zor olacak. Marmara ve Egede de yakalansa da Türkiyenin balık ihtiyacını tüm Karadeniz sağlıyor. Karadenizdeki balığın lezzeti hiçbir yerde yok. Bu sene Allah nasip ederse, hava ve deniz şartları uygun giderse, Karadenizde yakalanan balıklarla ülkemizi balığa doyuracağız.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48