YILIN ÖĞRETMENİ YÜCEL, MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK İLE GÖRÜŞTÜ

YILIN ÖĞRETMENİ YÜCEL, MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK İLE GÖRÜŞTÜ

Zonguldak’ta “Yılın Öğretmeni” seçilen, Karadeniz Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Sınıf Öğretmeni Semra Yalmancı Yücel’in, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, internet bağlantısı üzerinden 81 İl’de yılın öğretmenleri ile gerçekleştirdiği görüşmede konuştu.

Bakan Selçuk, 81’İl’den seçilen birer “Yılın Öğretmeni” ile gerçekleştirdiği video görüşmede, öğretmenlerin gününü kutladı, birlikte olmaktan memnunluk duyduğunu söyledi.

Bakan Selçuk’un söz verdiği 7 öğretmenden biri olan Semra Öğretmen de, Karadeniz Ereğli BİLSEM’in kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgiler aktardığı konuşmasında, üzerinde çalıştıkları yeni projeler bulunduğunu, bunları da Bakan Selçuk’un ilçedeki katılımı ile tanıtmayı planladıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Tasarımını sır gibi sakladığımız 3 tekerlekli devrilmeyen, özel tasarım süspansiyonu olan aracımızın üretimine de geçtik. Açılışımızda inşallah denemeyi size yaptırabiliriz. Kurumumuzda patent veya faydalı ürünleri sürekli nitelikli hale getirmek için ‘Fikirsel Kuluçka Merkezi’ kurmak istiyoruz. Bunun için de 5 adet ‘reeder’ yapabilen bilgisayara ihtiyacımız var. Çünkü üretmeyi seven özel öğrencilerimiz var.”

Semra Öğretmen, yaklaşık 5 dakikayı bulan konuşması sonunda Bakan Selçuk’a teşekkür etti.

VALİ KUTLADI

Diğer yandan, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın, Zonguldak’ta “Yılın Öğretmeni” seçilen, Karadeniz Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi Sınıf Öğretmeni Semra Yalmancı Yücel ile “Yuva” temalı Öykü Yarışmasında Türkiye 2. Olan Karaelmas Ortaokulu Öğretmeni Esra Kahya’yı makamında kabul ettiği bildirildi.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Vali Tutulmaz, öğretmenlere, elde ettikleri başarıdan dolayı “Başarı Belgeleri”ni takdim ettiği belirtildi.

Tutulmaz’ın, ‘Ulvi’ görevlerinde kolaylık ve başarı dileğinde bulunduğu kabulde, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'un da yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48