Yüzleri Kara Gönülleri Temiz

Yüzleri Kara Gönülleri Temiz

Yüzleri Kara Gönülleri Temiz

ZONGULDAKın Kilimli İlçesi Gelik Beldesinde kömür karası iş elbiseleriyle bindikeri halk otobüsünde Koltuklar kirlenmesin diye ayakta yolculuk ederek Türkiyenin gündemine oturan maden işçileri, Biz hep acıyla gündeme gelirdik. Bu sefer iyi bir şey ile gündeme geldik. Bu da bizi mutlu etti diye konuştu. İşçileri otobüse alarak koltuklarda oturmalarını isteyen şoförün onlardan ücret de almadığı ortaya çıktı.
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğündeki maden ocağında çalışan 6 işçi, önceki gün iş çıkışında kullandıkları asansör arızalı olduğu için müesseseye bağlı Gelik İşletme Müdürlüğü maden ocağından çıktı. Madenciler, Gelikten çalıştıkları Kilimlideki müesseseye gitmek için halk otobüsüne bindi. Üzerlerinde yer altında çalıştıkları kömür karası iş elbiseleri bulunan işçiler, otobüs şoförü Ogün Baharın ısrarına rağmen koltuklar kirlenmesin diye oturmayarak ayakta gitti. Otobüsteki bir yolcunun çekip sosyal medyada paylaştığı, işçilerin, Gelikten çalıştıkları kuruma kadar yaklaşık 5 kilometre aykata yolculuk yaptığını gösteren fotoğraf ilgi gördü. Otobüsün güvenlik kamerasına da ayakta dururken yansıyan işçilerin davranışı bir anda herkesin takdirini kazandı.
İŞÇİLER KONUŞTU
Otobüste ayakta yolculuk yapan işçilerden 10 yıllık madenciler 38 yaşındaki Sabahattin Akkoç, 37 yaşındaki Turgay İnam, 31 yalındaki Gökhan Onur ve 36 yaşındaki Koray Karabacak, DHAya konuştu. Sabahattin Akkoç, maden ocağında yer üstüne çıktıkları asansör arızlaandığı için Gelikten çıkmak zorunda kaldıklarını söyleyerek şöyle konuştu:
Yolda yürürken otobüs şoförü durdu bizi aldı. Şoför arkadaş Oturun dedi. Ama biz oturmadık koltuklar kirlenmesin diye. Öyle yolculuk yaptık. O da gündem oldu. Biz bu kadarını tahmin etmiyorduk. Koltuklar kirlenmesin diye oturmadık. Otobüs şoförü ücret de almadı. Güzergahı olmamasına rağmen müessese önüne kadar bıraktı bizi. Görüntüleri görünce ben de çok duygulandım. Tepkiler çok iyiydi. Sosyal medya hep bizi konuştu. Biz hep acıyla gündeme gelirdik. Bu sefer iyi bir şey ile gündeme geldik. Bu da bizi mutlu etti.
ÜSTÜMÜZ PİS BİNEBİLİR MİYİZ? DEDİK
Turgay İnam da aldıkları tepkilerden mutluluk duyduğunu anlatırken, Otobüs şoförüne Üstümüz pis, binebilir miyiz? dedik. O da Ne demek ağabey binin tabii ki dedi. Biz de madenci çocuğuyuz dedi. Ücret verelim dedik kabul etmedi. Biz sohbet ederek yolculuk ettik. O da sağolsun güzergahı olmadığı halde bizi Karadona kadar bıraktı. Görüntüleri izledik. Bu kadar gündem olacağını düşünmedik. Madencilerin kazayla değil de bu şekilde bir olayla gündeme gelmesi bütün madencileri mutlu etti dedi.
Diğer işçiler Koray Karabacak ve Gökhan Onur da otobüs şoförünün istikameti olmadığı halde kendilerini müessese önüne kadar bıraktığını, madenciye verilen değeri görmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

ı.

 

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48