ZBEÜ'DE ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

ZBEÜ'DE ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde düzenlenen tören ve etkinliklerle anıldı.  

  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla ilk etkinlik Farabi Kampüsü tören alanında yapıldı. Çelenk Sunma törenine Rektör Yardımcıları, akademik ve idari personel katıldı. Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

  Çelenk sunma töreninin ardından Atatürk’ü anma günü etkinlikleri kapsamında BEÜ Devlet Konservatuvarı Dr. Öğr. Üyesi  Mehmet Şahin Akıncı  ve Öğr. Gör. Ceren Göğüş Gürdal tarafından ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri’ verildi. YouTube ‘de canlı olarak yayınlanan konserde Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

  Konserin ardından online olarak gerçekleştirilen  Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Üyesi  Doç. Dr. Yücel Namal’ın anlatımıyla ’10 Kasım Atatürk  ve Türkiye’  başlıklı konferans ile etkinlikler devam etti.  Kurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyetin ilanına kadar geçen Milli mücadele döneminde halkın zor koşullar içinde  vatan ve Cumhuriyete sahip çıkışının  öneminin anlatıldığı konferansta Atatürk’ün yaşamından kesitler de paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39