ZGC’DEN  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ TOSUN’A ZİYARET 

ZGC’DEN  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ TOSUN’A ZİYARET 

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ( ZGC) İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Sayın Ali Tosun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ZGC Başkanı Derya Akbıyık,  ZGC onur kurulu üyesi Adnan Küçükvar ve Muhammet Karapınar’ da  yer aldı.
Yapılan ve ziyarette, ZGC Başkanı Akbıyık, ili temsil eden tek gazeteciler örgütü olarak, görevinize başlamanız dolayısı ile hayırlı olsun ve başarılar diliyorum. dedi.
İl Milli Eğitim müdürü Ali Tosun’da, bugün sizlerle beraber olmak güzel, ZGC ilin gazeteciler örgütü olarak önemli görev yerine getiriyor. Dedi.
 Yapılan ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
Okulların 21 Eylül’de açılması için yoğun çalışmalar sürüyor.
İl Milli Eğitim müdürü Tosun, okulların 21 Eylül’de açılacağını, tüm hazırlıkların yapıldığını, okullarda maske ve hijyen olma adına tedariklerin   gerçekleştiğini, taşımalı eğitim için tüm çalışmaların tamamlandığını, bazı eksikliklerin de giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti. 
Taşımalı eğitim adına Zonguldak ve Kozlu için anlaşma sağlanamazsa tekrar ihale yapılacak.l
Taşımalı eğitim adına tedarikçilerle anlaşma yapılamazsa,Zonguldak merkez ve Kozlu için  iki ihalenin de yakında yapılacağını,diğer ilçelerimiz için ise  başta Ereğli olmak üzere taşımalı eğitim adına anlaşmalarında yapıldığını ifade etti.
  Üç okulumuz yıkılacak.
İl merkezinde ve Alaplı ilçesinde yıkılacak okulların belli olduğunu belirten Tosun, Zonguldak Mithatpaşa ilköğretim, Bahçelievler ilkokulu’ nun yıkılacağını, ayrıca Alaplı ilçesinde bir okulun yıkım işlemin gerçekleşeceği,  buradaki öğrencilerimizi de en yakın okullara yönlendirileceğini, bu konuda çalışmalarında hassasiyet ile sürdüğünü, korona virüs ile mücadelede yüz yüze eğitim olarak bir çok seçeneğin olduğunu, tüm bu kararları bakanlığın belirleyeceğini vurguladı.
Ziyarette milli eğitim müdürü Ali Tosun ve gazeteciler, il geneli eğitim çalışmaları, yatırımlar, sportif faaliyetler olarak da çeşitli konularda bilgi alışverişinde bulundular.
Ziyaret sohbet ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48