Zonguldak Cazibe Merkezi Olacak

Zonguldak Cazibe Merkezi Olacak

Zonguldak Cazibe Merkezi Olacak

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 27 Eylül Dünya Turizm Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, tarih doğa, tarih, deniz ve madencilik alanındaki turizmiyle öne çıkan Zonguldak’ın hem ülkede hem de dünyada marka bir turizm şehri olması için çalıştıklarını söyledi.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 27 Eylül Dünya Turizm Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, tarih doğa, tarih, deniz ve madencilik alanındaki turizmiyle öne çıkan Zonguldakın hem ülkede hem de dünyada marka bir turizm şehri olması için çalıştıklarını söyledi.

Zengin orman ve bitki dokusu kaynaklarına sahip olan Zonguldakın, Gökgöl ve Cehennem Ağzı Mağaraları, Filyos Antik kentinde devam eden kazı çalışmalarını, şelaleleri, yaylaları ve yüzlerce yıllık tarihi geçmişi bulunan anıtsal ağaçları, 150 yıllık tarihe sahip madenciliği gelecek kuşaklara yansıtacak olan maden müzesi ve tarihi kalıntıları ile zengin jeotermal kaynaklarıyla ülkenin önemli bir turizm bölgesi olmaya aday olduğunu belirten Zeki Tosun, şöyle dedi:

İlimizde hem doğa, hem deniz, hem de ormanlarımızın yanı sıra, Antik Filyos kentinde devam eden kazı çalışmalarının tamamlanması, binlerce yıllık tarihin gün yüzüne çıkarılması, Cehennem Ağızı antik mağaraları, Gökgöl mağarası, Zengin ve bol çeşitliliği bulunan ormanları ile turizm cenneti oluşturacak kapasitemiz mevcuttur. Gerek Valiliğimizin, gerekse İl Genel Meclisimizin ve bakanlığımızı bu konularda yürüttüğü çalışmalar Zonguldakımızın gelecekte turizm cazibe merkezi olmasına ışık tutacaktır. Filyos, Ereğli ve Alaplı ile Çaycuma bölgelerimizde bulunan antik kentlerimizle tarih turizminde, yaylalarımız ve ormanlarımızla doğa turizminde, 150 yıla aşkın geçmişi bulunan madenciliğin günümüze ve geleceğe yansıtılmasında önemli rol oynayacak olan terkedilmiş ocaklarımız ve maden müzemizle maden turizminde, akarsularımızla, şelalelerimizle, mağaralarımızla, denizimizle ve sahillerimizle ilimizi turizmin cazibe merkezi haline getirip bacasız sanayi olan Turizmde önemli bir ivme kazandıracağız. İlimizin hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşım sorununun çözümü ile birlikte turizmde ülkemizin cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacağız. -

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48