ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ 2. KEZ TOPLANDI

ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ 2. KEZ TOPLANDI

Zonguldak İl Genel Meclisi Mart ayı ikinci birleşim toplantısı 12 katlı iş Merkezi’ndeki toplantı salonunda Necdet Karaveli Başkanlığında yapıldı.

 İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Vali Mustafa Tutulmaz’ın İl Genel Meclisi üyelerine gönderdiği mesajı okudu. Vali Mustafa Tutulmaz, 2020 yılı Faaliyet Raporundaki Programın aksayıp aksamadığının kontrol edilmesini istedi.

Gündemin birinci maddesi nde yer alan 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41. maddesi ile 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 39. maddesi gereğince hazırlanan İl Özel İdaresi 2020 yılı Faaliyet Raporunun İl Genel Meclisince görüşüldü ve Cuma günü görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.

Gündemin ikinci maddesi nde yer alan Zonguldak’ın Devrek İlçesi İsabeyli Köyünün, içme suyu ihtiyacını karşılamak üzere, gerekli izin irtifak işlemlerinin yapılması ile ilgili Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe, Tarım ve Orman ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 4 – 6 – 4 – 4 sayılı raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 

Gündemin üçüncü maddesi nde yer alan Zonguldak’ın Devrek İlçesi, Mekekler Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 41 parsel no ile kayıtlı taşınmaz üzerinde “Konut Alanı” amaçlı 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 5 – 5 – 5 sayılı raporlar görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48