ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ 5. KEZ TOPLANDI

ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ 5. KEZ TOPLANDI

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin 5. birleşimi gerçekleştirildi

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirilen birleşim açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturum açılış konuşması okunarak oylanması ile devam etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli yaptığı konuşmada, Bingöl'de şehit olan askerlerimizin acısını yüreklerinde hissettiğini belirterek, "milletimizin başı sağ olsun" dedi.

Mecliste Alaplı İlçesi Osmanlı Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 102 ada, 11 ve 13 parsel no ile kayıtlı taşınmazlarda “Katı Atık Tesisleri Alanı (Geri Kazanım Tesisi)” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ait itirazların, İl Genel Meclisince görüşüldü.

AK Parti İl Genel Meclis üyesi Rıfkı Gültekin çevre hiçbir zararı olmayacağını belirtirken, CHP'li Hayrettin Kartal ve Nebahattin Yılmaz'da çevreye zararları konusunda tereddütler olduğunu ifade ederek CHP grubu olarak red oyu vereceklerini ifade ettiler

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli yaptığı konuşmada, çevreye hiçbir şekilde zararın olmaması adına denetimlerin yapılacağını söyledi.

Yapılan oylamada CHP grubu red oyu verdi ve madde oy birliği ile kabul edildi.

Zonguldak İl Özel İdaresi 2020 yılı Faaliyet Planı ile ilgili, Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırlamış olduğu, 7 sayılı rapor görüşüldü.

Başkan Necdet Karaveli yaptığı konuşmada, "2020 yılı içerisinde yapılan faaliyetler ile ilgili olarak sahada özverili olarak çalışan İl Özel İdare personeline,İl Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz nezdinde teşekkür ederiz. İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi olarak çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve özveri ile sürdürmeye devam ediyoruz. Zonguldak’ımızı ileriye, geleceğe hazırlama noktasında ilimizin öncelikli konuları gündemimize alıp yaptığımız istişarelerle sahada uygulama gayreti ve çabası içerisindeyiz. Bu anlamda sorumluluğumuzda olan alt yapı çalışmalarının yanında Zonguldak’ımızla alakalı turizm-eğitim-sağlık-spor-tarımsal faaliyetlerden sosyal hizmetler kadar her alanda ilimizi daha da ilerilere taşıma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda alanları ile ilgili tüm meseleleri takip eden ve alana karşı hakimiyetleri ile görevlerini yerine getiren İl Genel Meclis Üyelerimize, hedeflerimiz doğrultusunda meclisimizle olan uyumlu çalışmaları ve verdikleri desteklerden dolayı Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz'a teşekkür ederim." dedi ve madde oy birliği ile kabul edildi.

Meclis'te üç ayrı önerge okunarak gündeme alındı ve oy birliği ile komisyonlara havale edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48