ZONGULDAK'TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

ZONGULDAK'TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Zonguldak 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlanırken, törende emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi, adaylıkları kalkan öğretmenler ise yemin ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, meslektaşlarına seslenerek, "Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu İlk emri “OKU” olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Biliyoruz ki milli ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek. Sizlere emanet edilen yavrularımızı çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana, bize, bizim olana yabancılaşmayan, maziden aldığı güçle atinin ışığını özleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır."dedi.

Zonguldak 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı. Valilik önünde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ile okul müdürleri katıldı.

Tören İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'un Atatürk Anıtı'na Çelenk sunulması ile başladı. Ardından şehit öğretmenlerimiz ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu ve akabinde İstiklal Marşı'mız okundu. Bu esnada göklere Türk bayrağımız çekildi.

ALİ TOSUN;" YÜREĞİ GZEL ÖĞRETMENLERİMİZ..."

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, törende yaptığı konuşmada 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak şunları söyledi: "Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk de dünyanın her tarafında öğretmenler toplumun en fedakâr ve saygıdeğer unsurlarıdır. Öğretmenler, her vesileden istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır. Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır, biri ülkeyi koruyan ordu diğeri milleti eğitecek ilim irfan ordusu. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir. Bu iki ordunun her ikisi de hayatidir. Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferin köklü sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür” diyen Mustafa Kemal hayatı boyunca öğretmenlere en yüce değeri vermiş, öğretmen olarak anılmaktan da gurur duymuştur. Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü kutlamanın buruk mutluluğunu yaşıyoruz. Kıymetli Meslektaşlarım, Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu İlk emri “OKU” olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Biliyoruz ki milli ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek. Sizlere emanet edilen yavrularımızı çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana, bize, bizim olana yabancılaşmayan, maziden aldığı güçle atinin ışığını özleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır. Dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz. Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını, milletini kendinden önce düşünmek; hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle mutlu olmaktır. Sizin eserleriniz ne taş, ne demir, ne bina, ne de yoldur. İnsandır... Yaratılanların en önemlisi, en güzelidir… Bugün emek verdiğiniz öğrencilerinizin aydınlık yarınları, sizleri mutlu edebilir.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…” sözüyle siz öğretmenlerimize yıllar öncesinden mesaj gönderiyor. Geçmişin bilgi birikimini çağın bilgisiyle harmanlayarak istikbalimiz olan çocuklarımızın istifadesine sunan; inanmayı, başarmayı, ahlaklı olmayı ve insana dair bütün erdemleri azim ve fedakârlıkla öğretme çabası gösteren siz öğretmenlerimize güvenimiz tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."

EMEKLİ ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGESİ

Törende emekli öğretmenlere Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun tarafından hizmet şeref belgeleri takdim edildi.

Törende daha sonra adaylıkları kalkan öğretmenler yemin ettiler.


 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39