Zonguldaklı simitçi hasılatını Afrin e bağışladı

Zonguldaklı simitçi hasılatını Afrin e bağışladı

Zonguldaklı simitçi hasılatını Afrin e bağışladı

Zonguldakta simitçilik yapan 49 yaşındaki İbrahim Bilge, bir günlük hasılatını Afrinde operasyon yapan askerlere bağışladı.
Terakki Mahallesinde yaklaşık 10 yıldır seyyar tezgâhta simitçilik yatarak geçimini sağlayan evli ve iki çocuk babası İbrahim Bilge, bir günlük hasılatını Afrine bağışladı. Tezgahın camına Bugünkü kazancımız Afrinde görev yapan Mehmetçiklerimize gönderilecektir yazısı asan Bilge, kısa sürede vatandaşların ilgisiyle karşılaştığını aktardı.

Van Depreminde de simit gelirini bağışlamış
2011 yılında meydana gelen Van Depreminde yaraların sarılmasına destek olmak için de bir günlük simit gelirini bağışladığını hatırlatan İbrahim Bilge, 10 senedir Zonguldakta simit satmaktayım. Devletimizin girmiş olduğu Afrin harekatında askerlerimizi yürekten destekliyoruz. Onların hayırlısıyla tezkere almalarını, burunlarının dahi kanamamasını istiyoruz. Böyle bir günde vatanımıza bir günlüğüne bağışta bulunmak istedik. Birliğe, beraberliğe, bütünlüğe ihtiyacımız olan bugünde vatanımıza böyle bir şey yapmayı düşündüm. Hatta vatandaşlar bizden simit alırken kimisi para üstü bırakarak destek oluyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Karınca kararınca elimizden geldiğince bir desteğimiz oluyor. Tezgah üzeri çalışan birisiyim. Van Depreminde de böyle bir günde bağışta bulunmuştum. Rabbim hayırlısını eylesin. Bütünleşmeye, birliğe bu vatanın ihtiyacı var. Biz öyle bir milletiz. Türk Milleti böyle bir millet. Büyüklerimizden Allah razı olsun. Devletimizden Allah razı olsun. Devletimize sahip çıkalım diye konuştu.
Öte yandan simit satın alan bazı vatandaşlar ise para üstü almayarak Bilgenin kampanyasına destek oldular.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48