Zonguldak'ta Bayram Coşkusu

Zonguldak'ta Bayram Coşkusu

Zonguldak'ta Bayram Coşkusu

19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik Bayramının 98. yılı Zonguldakta coşkuyla kutlandı.
Zonguldaktaki bayram kutlaması kapsamında toplanan kalabalık Fevkani Köprüsünden Valilik binası önündeki tören alanına yürüdü. Protokolün yanı sıra gençler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı yürüyüş, valilik binası önündeki kutlama töreni ile devam etti.
Valilik binası önündeki törene Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, Zonguldak Emniyet Müdürü Ahmet Turhanlı, Genel Maden İşçileri Genel Başkanı Ahmet Demirci protokol üyeleri, askeri erkan ve gençler katıldı.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunduğu programda çelenk sunumu gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz yaptı. Karayılmaz, 1900lü yılların başlangıcında hasta adam diye nitelendirilen Osmanlı imparatorluğunu son darbeyi vurmak üzere planlar yapan işgal kuvvetleri Çanakkalede hiç ummadıkları bir direnişle karşılaştılar. Bu direnişten sonra bir milli uyanış gerekiyordu bu da büyük önder Mustafa Kemal Atatürkün 19 Mayıs 1919da Samsuna çıkmasıyla başladı. Erzurum Kongreleri, Sivas Kongreleri ve büyük zafer bağımsızlığımızı ilan ettik. 19 Mayıs 1938 Yılında spor kulüplerimizin önderliğinde Atatürk ve Spor bayramı olarak nitelendirildi. Yine büyük önder Mustfa Kemal Atatürkün 1938 yılından bu bayramı gençlere itaf etmesi dolayısıyla o günden bu yana bugünde 98. Yılını kutladığımız Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır şeklinde konuştu.
Tören, jimnastik, eskrim, tekvando gibi spor gösterileriyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48