Zonguldak'ta hayatın anlamı

Zonguldak'ta hayatın anlamı

Zonguldak'ta hayatın anlamı

BÜLENT Ecevit Üniversitesi (BEÜ), kentte yaşayanların hayatı anlamlandırmada ve aile değerlerini oluşturmadaki kıstasların ne olduğu konusunda yaptığı araştırmayı kitap olarak yayınladı.
Doç. Dr. Hasan Meydanın editörlüğünde, 2017 yılı Şubat ayı içerisinde merkez, Kozlu ve Kilimli İlçelerinde yapılan çalışmada 510 kişi ile görüşüldü. Anket üzerinde yapılan çalışmada Zonguldakta hayatın anlamı ve aile değerlerine ilişkin algılar belirlenmeye çalışıldı. Çalışma, Zonguldakta Hayatın Anlamı Ve Aile Değerleri Üzerine Olgusal Bir Araştırma adı altında BEÜnün 23üncü yayını olarak yayınlandı.
Doç. Dr. Hasan Meydan çalışmada iki aşamayı araştırmaya özen gösterdiklerini söyleyerek, Bunlardan ilki Zonguldakta hayatın anlamı, diğeri ise aile değerleridir. Bu bağlamda kişilerin Zonguldak coğrafyasında hayatı anlamlandırmada ve aile değerlerini oluşturmadaki kıstaslarının ne olduğu araştırılmaya çalışılmıştır. Titizlikle hazırlanan bu eserin, alanında fayda sağlayacak bir çalışma olmasını temenni ediyor ve böyle bir eserin hazırlanmasını teşvik eden başta BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer bey olmak üzere, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Yıldırıma, BEÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü personeline ve eser üzerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer de bir toplumun en mühim sermayesinin iyi yetiştirilmiş insan olduğunu söyledi. Çalışmanın önemli olduğunu vurgulayan Prof.Dr. Özer, şöyle dedi:
Modernleşme süreciyle ortaya çıkan hızlı değişim ve dönüşümden aile kurumu da nasibini almıştır. Bu değişim ve dönüşümlerin büyük çoğunluğu ne yazık ki, aile yapımızın bütünlüğü aleyhine olmuş, aile kurumunu derinden etkilemiş ve var olan değerler sistemini altüst etmiştir. Bu bağlamda aile değerlerine yönelik tehlike ve tehditlerin bilimsel çerçevede çok yönlü olarak araştırılması ve açığa çıkarılması son derece önemlidir. Dolayısıyla üniversiteler olarak bizim bu çalışmaları doğru bir zeminde teşvik etmek gibi bir vazifemiz vardır. Bülent Ecevit Üniversitesi olarak bu ve benzeri çalışmaları teşvik ederek basım ve dağıtımını gerçekleştirmeyi aslî vazifelerimiz arasında sayıyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48