Zonguldak'ta KPSS heyecanı

Zonguldak'ta KPSS heyecanı

Zonguldak'ta KPSS heyecanı

KPSS Genel Kültür-Yetenek Sınavı saat 10.00 itibariyle başladı. Zonguldakta Fen Lisesinde sınava girecek olan adaylar sınav öncesi didik didik arandı. Sınava 15 dakika kala okulun giriş kapısı kapatıldı.
KPSS Genel Kültür-Yetenek Sınavı, Türkiye genelinde saat 10.00da başladı. Zonguldak 12 derslikte 270 adayın sınava gireceği Fen Lisesinde güvenlik önlemleri alındı. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri okul girişinde üst araması yaptı. Adaylar sınav öncesi adeta didik didik arandı. Sınavın başlamasına 15 dakika kala bazı adaylar koşar adımlarla okulun yolunu tuttu. Çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth gibi cihazlar, kulaklık, kolye, küpe, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ile elektronik veya mekanik cihazların sınav salonuna girişine izin verilmedi. Sınav Giriş Belgesinde yazılı olmasına rağmen yasak olan eşyalarla sınava girmek isteyen bazı adaylar geri çevrildi. Adaylar yasak eşyaları refakatçilerine bıraktıktan sonra içeri alındı.
Saatler 09.45i gösterdiğinde ise binanın kapısı görevliler tarafından kapatıldı. Saat 14.30 itibariyle de Eğitim Bilimleri Sınavı gerçekleştirilecek. 14.15ten itibaren adaylar sınav yapılacak olan salonlara alınmayacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39