Zonguldak’ta vaka var, tanı kiti yok! 

Zonguldak’ta vaka var, tanı kiti yok! 

Zonguldak’ta vaka var, tanı kiti yok! 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın dün gerçekleştirdiği açıklamaları ile koronavirüse bağlı olarak Türkiye’de tespit edilen vaka sayısı 1.529’a, can kaybı sayısı da 37’ye yükselirken, gözler bir kez daha Zonguldak’ta vaka olup olmadığı sorusuna çevrilmişti. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda “Zonguldak’ta vaka olduğunu” söyleyerek, Zonguldak halkına evde kalmaları çağrısını yineledi.

Milletvekili açıklamasında, “Türkiye genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da vakalar var” derken, vatandaşlara “hayat normale dönmüş gibi sokağa çıkmamaları ve tedbirin elden bırakılmaması” uyarılarında bulundu. Yavuzyılmaz, Zonguldak’ta koronavirüs tanı kitlerinin olmamasını da eleştirerek, “Zonguldak’ta bir tane bile koronavirüs tanı kiti yok! Şüpheli numuneler Bolu’ya gidiyor, ancak bir gün sonra sonuçları açıklanıyor. Sağlık Bakanlığına, hızlı tanı kitlerinin bir an önce İl geneline gönderilmesi çağrısında bulunuyorum” dedi.

Zonguldak’ta dün itibariyle çarşının kalabalığı ile dikkat çekerken, vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadıkları, alınan tedbirlere yeterince dikkat edilmediği gözlemlenmiş, konu basına haber olmuştu.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48