Zonguldak'ta Yağmurun Bilançosu Tespit Ediliyor

Zonguldak'ta Yağmurun Bilançosu Tespit Ediliyor

Zonguldak'ta Yağmurun Bilançosu Tespit Ediliyor

ZONGULDAK merkez ve Kozlu İlçesinde dün etkili olan sağanak yağışın ardından zarar gören ev ve iş yerlerinde hasar tespit çalışmaları başladı.
Kentte dün öğlen başlayan ve akşam saatlerinde etkisini arttıran yağmur, hayatı felç etti. Kent merkezinde araçlar suyla kaplı yollarda güçlükle ilerledi. Trafik ekipleri, gölete dönen yolları kapattı. Sürücüler alternatif yollara yönlendirildi. Sabah saatlerinde suların çekilmesiyle yağmurdan en çok etkilenen Kozlu İlçe merkezinde ve Esen Köyünde dere taşması sonucu ev ve iş yerlerini su basan esnaf temizlik çalışması yaptı. Belediye ekipleri de yollarda biriken çöp, moloz yığınlarını temizledi. AFAD, yağmurdan etkilenen esnaf ve evleri gezerek tutanak tuttu. Esen Köyü Ilıksu Mahallesinde Tayfun Sevimin eşi ve 2 çocuğuyla yaşadığı ev, derenin taşmasıyla giren su nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Öte yandan Ilıksu sahilinde suyun rengi de çamur rengini aldı.
Esen Köyü Muhtarı Armağan Yılmaz, her yağmurda derenin yükselmesiyle aynı durumla karşılaştıklarını söyledi. Yetkililerin önlem almasını isteyen Yılmaz, Karayollarının hafriyatı da dereye geliyor. Burada birçok insan mağdur oldu. Ev ve iş yerleri sular altında kaldı. Temizlik çalışması yapılıyor. AFAD hasar tespit çalışması yapıyor. Ne kadarını karşılayacaklar bilmiyorum. Her yağmurda derenin suyu yükseliyor ve böyle oluyor. Birçok yere dilekçeyle başvurdum ama bir sonuç alamadım. dedi.

Kent merkezinde dün sabah saatlerinden itibaren başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden sağanak yağış bugün yerini sıcak havaya bıraktı. Kentin bir çok noktasında su baskını yaşanırken dereler taştı.
Kozlu ilçesine bağlık Ilıksu mevkisinde de üç işyerini ve bir evi su bastı. Bir restorana ulaşımın sağlandığı profil köprü çöktü. Belediye ekipleri sabah erken saatlerden itibaren temizlik çalışmalarına başladı.
Dere sularının çekilmesiyle birlikte çamurla kaplanan yollarda çalışan iş makineleri temizleme çalışmalarına devam etti. Bahçeleri sular altında kalan iki restoran ile bir markette su tahliye çalışmaları devam etti. Evini su basan 2 çocuk babası Tayfun Sevimli yetkililerden yardım istedi.
Öte yandan Ilıksu deresinin taşma anı ise bir belde sakini tarafından saniye saniye kaydedildi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

 

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48