ZTSO İLE HALKBANK ARASINDA TEDARİK ZİNCİRİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ZTSO İLE HALKBANK ARASINDA TEDARİK ZİNCİRİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere başlatılan "Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi" kapsamında Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile  HalkBank arasında protokol imzalandı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantı salonunda gerçekleştirilen "Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü"  imza törenine Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. Zonguldak Şubesi Müdürü Reşit Canik,  Müşteri Temsilcisi Tolga Yanık  katıldı.

İmzalanan protokol ile,  Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, Halkbank tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânından faydalanabilecek.

Protokolle ilgili açıklamada bulunan ZTSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir “Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan “Paraf Kart” ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü acıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak; geçtiğimiz Aralık ayında  Ziraat Bankası ile de benzer bir protokol imzalamıştık. Bugün de Tedarik zincirinin güvenli işlemesi için Odamız ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolünü" imzaladık. Bu uygulama ile  üyelerimizin, tahsilat, finansman sıkıntısı çekmeden ticaret yapmasını hedefliyoruz.” dedi.

Halkbank tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde Oda üyelerinin bu uygulamadan faydalanabileceğini dile getiren Demir; üyelerimizi bu avantajlı finansman imkânından faydalanmaya davet ediyorum. Protokolün gerçekleşmesinde büyük emeği olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na; Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ'lerimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48