Kışla Barajı, Bartın için önemli bir projedir

Kışla Barajı, Bartın için önemli bir projedir

Kışla Barajı, Bartın için önemli bir projedir

BARTIN - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız beldesindeki Kışla Barajının Bartın şehir merkezi ile Kozcağız beldesini sel taşkınlarından koruyacağını söyledi.

Kozcağız beldesinde yapımı tamamlanan barajda incelemede bulunan Tunç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 2014de temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlunun katılımıyla atılan Kışla Barajının, 3 yıl gibi kısa sürede tamamlandığını söyledi.

34 milyon liraya mal olan barajın 14,87 milyon metreküp suyu depolama kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Tunç, şunları kaydetti:

Hasankadıdan gelerek Kozcağız Çayına soldan katılan Güney Deresi üzerinde temelden 55 metre yükseklikte inşa edilen Kışla Barajı, Bartın için önemli bir projedir. Baraj, Bartın şehir merkezi ile Kozcağız beldesini sel taşkınlarından koruyacaktır. Bartında her alanda olduğu gibi DSİ yatırımlarında da çok büyük eserler ortaya koymanın onurunu yaşıyoruz. Bu eserlerin Bartına kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğluna, teşekkür ediyorum.

haber

haber

Okunma Sayısı: 2378
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner4