T.C. KDZ.EREĞLİ 1. İCRA DAİRESi 2017/1088 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO[xt]LU TAŞINMAZIN ...

T.C. KDZ.EREĞLİ 1. İCRA DAİRESi 2017/1088 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO[xt]LU TAŞINMAZIN  :

Özellikleri: Zonguldak İl, Ereğli ilçe, 137 Ada, 19 Parsel, GÜLÜÇ/MERKEZ Mahalle, KÖYİÇİ Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm, 426,75 m2 arsa yüzölçümünde, niteliği meskendir. Arzdan hisse nispetine 23,71 m2 arsa düşmektedir. Arz üzerinde beş katlı apartman bulunmaktadır. Pencereler pvc plastik doğramadır. Bu yapı 22/07/2008 tarih ve 020 sayılı yapı ruhsatı ile inşa edilmiştir. Yapı için kat irtifakı tesis edilmiştir. Apartmanın tamamı için 26/08/2010 tarih ve 09 sayılı yapı kullanma izin belgesi ilgili belediyesinden alınmıştır. Binanın çatısı ve harici koruyucu boyası yapılıdır. Zeminde imar yolları açık olup ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Taşınmaz her türlü belediye hizmetinden bedelsiz faydalanmaktadır. Taşınmaz 1+1 sistemli, mutfak, banyo, wc ve koridordan ibarettir. Dairenin iç sıvası yapılı ve salon, oda ve hol saten boya ile boyalı, tabanlar laminet parke ile kaplıdır. Islak alanlar seramik ile kaplıdır. İç kapılar ahşap doğramadır. Daireye dıştan giriş kapısı çelik kapıdır. Apartman giriş kapısı demirden yapılı, merdivenler mermer kaplı ve binada asansör bulunmakta ve doğalgaz tesisatı yapılı ve ısınma doğalgaz kombi ile yapılmaktadır. Taşınmaz çevresinde özel şahıslara ait binalar, okul, sağlık tesisi, büyük-küçük dükkanlar, saç depoları ve erdemirdemirçelik tesisleri bulunmaktadır. Taşınmazın çok yakınında muhtelif gemi tersaneleri de bulunmaktadır. Belde belediyesine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Taşınmaz ilçe merkezine yaklaşık olarak 4,5 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçeye ulaşım toplu taşıma özel halk otobüsleri ile yapılmaktadır. Bağımsız bölüm 72m2 alanlıdır.

Adresi                  :GülüçBedesi, Merkez Mahallesi, No: 47 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK

Yüzölçümü         : 72 m2

Arsa Payı             : 1/18

İmar Durumu    :Gülüç Belde Belediyesinin uygulanmakta olduğu 04.11.2015 tarih onaylı imar planlarına göre arzın imarı (A-5) ayrık nizam imar yolu kota üstünde 5 kat yapı yapılması mümkündür.

Kıymeti               : 78.119,00 TL

KDV Oranı          : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı: 07/07/2009

  1. Satış Günü :28/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
  2. Satış Günü :22/06/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri            :ZONGULDAK : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU, KDZ.EREĞLI

Satış şartları :

  • İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %5 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada isteklibulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  • Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20[xt]si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden eklenir.
  • İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin ([*]) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  • Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  • Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  • Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11088 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/03/2018
Okunma Sayısı: 127
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 12:02
YORUM EKLE