Gülüç tarihinde ilk festival

Gülüç Belediyesi tarafından 27.Yıl kuruluş yıl dönümü dolayısıyla organize edilen 1.Kültür, Turizm ve Sanat Festivali gerçekleştirildi.

Gülüç tarihinde ilk festivalgundemeregli.com-Gülüç Belediyesi tarafından 27.Yıl kuruluş yıl dönümü dolayısıyla organize edilen 1.Kültür, Turizm ve Sanat Festivali gerçekleştirildi.

Gülüç Belediyesi Önünde Gerçekleştirilen festival’e Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Zonguldak Milletvekilleri Prof Dr Mehmet Haberal,Ali İhsan Köktürk, Gülüç Belediye Başkanı M.Gökhan Demirtaş,Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Zonguldak İl Başkanı Halil Furat,Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin,Ormanlı Belediye Başkanı Şakir Başol,Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Gülüç Belde Başkanı Atilla Tarık Semiz,Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Kdz Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ve İlçe Yöneticileri,Türk Metal Sendikası Kdz Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ,Avukat Ünal Demirtaş,Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun,Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam ve çok sayıda Gülüç ve Çevre ilçelerden gelen vatandaşlar katılarak doyasıya eğlendiler.

Gülüç Belediyesinin 27 yıllık tarihinde ilk kez gerçekleştirilen fesitivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Festivaller kapsamında sahne alan sanatcılar Hazal,Gözde Anıl ve Ferdi Gürses izleyenlere doyumsuz bir akşam yaşattılar.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, ERDEMİR Musiki ve folklor Gençlik Spor Kulübü Trabzon Yöresi oyunu vatandaşlar tarafından Büyük beğeni ile izlendi.

“GÜLÜÇ SEVDAM, GÜLÜÇ AŞKIM DEVAM EDİYOR”

1.Kültür, Turizm ve Sanat Festivali açılış konuşmasını yapan Gülüç Belediye Başkanı M.Gökhan Demirtaş, İlk kez Gülüç Beldesi tarihinde Festival yapıldığını ve Bundan sonraki yıllarda da geleneksel hale getirileceğini belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “30 Mart yerel seçimleri öncesi Gülüç Halkıma bir şey konuşmuştum, konuştuğumun yine arkasındayım ”Gülüç Sevdam, Gülüç Aşkım” yine devam ediyor.Bugüne kadar Gülüç Belediyesinin ismi Hiçbir yerde Duyulmamış,Ereğli’de bile Gülüç Beldesini Bilmeyen vatandaşlarımız var,Az önce Gösteri yapan arkadaşlarımız Dış Devletlerde,dans ,Folklor ve Müzik Yarışmasında Gülüç Belediyesi temsil edecekler,ve bundan sonra Gülüç Belediyesinin ismini Dış Devletlere duyuracağız,Bugün gerçekleştirdiğimiz ilk Festival,Belediyemizin 27.Kuruluş yıldönümü amaçlı, Kültür ve Sanatsal festivalin’de bütün Gülüç halkını burada görmek beni çok mutlu etti.Benim ilkleri gerçekleştirip,zoru başarmak hoşuma gider,Bu bizim ilk Festivalimiz, Eğer bu akşam bir eksiğimiz olduysa ,bizleri mazur görün,hepinizden özür dilerim,Bu akşamki festivalde ayrıca emeği geçen Herkese çok ama çok teşekkür eder,siz değerli Gülüç Halkıma’da Bizleri yalnız bırakmadığınız için şükranlarımı sunarım “dedi.

ALAPLI BELEDİYE BAŞKANI NURİ TEKİN’E BÜYÜK TEŞEKKÜR

Diğer yandan Başkan Demirtaş, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e festival dolayısıyla Gülüç beldesine yaptığı desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Nuri Başkan bana her zaman ağabeylik yapmıştır, ağabeyliğini  yine gösterdi “dedi.

HAZAL, ANIL VE GÜRSES ŞARKILARINI GÜLÜÇ HALKI İÇİN SÖYLEDİ

Başkan Demirtaş’ın konuşmasının ardından ilk olarak sahne alan Özgün Müziğin Önde gelen sanatçılarından Hazal, Adını Dağlara Yazdım, Kara Tren, Deniz Üstünde Fener ve birçok şarkısını Gülüç halkı için seslendirdi. Hazal’ın ardından sahne alan Türk Halk Müziği sanatçısı Gözde Anıl ise söylediği şarkılarla izleyenleri adeta coşturdu, Başkan Demirtaş eşi Işıl Demirtaş ile birlikte sahneye çıkıp oynayarak vatandaşlardan büyük alkış aldı. Son olarak sahne’ye Arabesk Müziğinin kralı Ferdi Tayfur’un veliahdı Ferdi Gürses çıkarak söylediği şarkılarla duygulu anlar yaşattı. Başkan Demirtaş sahne alan sanatçılara plaket ve çilek reçeli takdim ederken, eşi Işıl Demirtaş ise şal ve havlu hediye etti. Festival havai fişek gösterileri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 3677
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39