balıkçılar, limana tonlarca hamsiyle döndü.

balıkçılar, limana tonlarca hamsiyle döndü.

balıkçılar, limana tonlarca hamsiyle döndü.

DÜZCE - Batı Karadenizin en önemli balıkçı limanına sahip Düzcenin Akçakoca ilçesinde denize açılan balıkçıların yüzü hamsi bolluğuyla gülüyor.

Karadenize ava çıkan balıkçılar, limana tonlarca hamsiyle döndü. Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, hamsi bolluğunun balıkçıları memnun ettiğini anlattı.

Karakaş, Özellikle Orta Karadenizde hamsi bolluğunun yaşandığını vurgulayarak, Bölgemizde de tezgahlarda uygun fiyatlardan satılmakta. Gırgırlar tabii ki hamsi avcılığından memnun. Fiyatlar hem iyi hem de uygun. Hamsinin bir kısmı yem fabrikalarına gidiyor. Bir kısmı da şoklama yapılıp donduruluyor. Piyasaya da sunuluyor. Gayet uygun fiyatlardan alıcı bulunabiliyor. diye konuştu.

Palamudun beklentilerini karşılamadığını aktaran Karakaş, palamut sezonunun sonuna gelindiğini belirtti.

Karakaş, palamudun bundan sonra avlanmasının tesadüf olacağını söyleyerek, Çinekop, lüfer durumu iyi. Çıkmaya da başladı. Fiyatları biraz yüksek ama avlandıkça düşecektir. İstavrit, mezgit var. Fiyatları gayet uygun. Karadenizde artık sardalya balığı çıkmaya başladı. Birkaç senedir az az avlanıyordu. Şimdilerde biraz fazla avlanıyor. ifadelerini kullandı.

Tezgahlarda hamsi, istavrit, tirsi 7 lira, çinekop 30 lira, barbun 15-20 lira, kalkan 70-100 lira, lüfer ise tanesi 25 liradan satılıyor.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48