Eski Devlet Bakanı Başesgioğlu Alaplı'da...

Eski Devlet Bakanı Başesgioğlu Alaplı'da

Eski Devlet Bakanı Başesgioğlu Alaplı'da...

Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlunu ziyaret etti.

Başesgioğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Suriye konusunda coğrafya itibarıyla özelikle terörü önleme konusunda benimsenen yeni konsepti onayladığını söyledi.

Sınırların dışında da Türkiyenin, varlığını, birliğini, dirliğini tehdit edecek ne varsa orada bunu neticelendirmesi gerektiğini ifade eden Başesgioğlu, Bunu belki uluslararası içtihatlara da işlenmesi lazım. Yarın bir gün Türkiyenin yapmış olduğu uluslararası bir harekata karşı Türkiyenin burada ne işi var denmemesi lazım. Türkiye kendini tehdit eden terör hadisesi neredeyse orada bunun kaynağında sonlandıracak hukuki kaynağı hem NATOdan hem Birleşmiş Milletler şartından gelen imkanlara sahiptir. Meşru hakkıdır, başka ülkede işgalci konumunda değildir. diye konuştu.

Başesgioğlu, bir gazetecinin İçişleri Bakanlığınız döneminde FETÖ yapılanması olup olmadığı sorusu üzerine, şunları kaydetti:

Bizim bulunduğumuz coğrafya itibarıyla devletimizin birimlerinin devamlı teyakkuz altın da bulunmazı lazım. Bölücülüğe karşı devletin temel nizamını bozan tehditlere karşı sürekli ihtiyatlı ve tedbirli olmazı lazımdır. Bu dediğim anlamda benim zamanımda da benden önce de devletimizin ilgili birimlerinin bölücülük konusunda irtica ile mücadele konusunda hassasiyet söz konusuydu. O gün itibarıyla bu şekilde ayrı bir grup bu kadar sayı olarak çoğunlukta ya da etki anlamında bizim dönemimizde böyle bir şey söz konusu değildi.

Kaymakam Eskioğlu, daha sonra ziyaretin anısına Başesgioğluna çeşitli hediyeler takdim etti.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER