Öğrencilerden duygulandıran oratoryo...

Öğrencilerden duygulandıran oratoryo

Öğrencilerden duygulandıran oratoryo...

Alaplıda, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü dolayısıyla Ziya Yazıcı İlkokulu öğrencileri gösteri yaptı.
Zonguldak Alaplı Büyük Tekke Ziya Yazıcı İlk Okulunda gerçekleştirilen programda konuşan Okul Müdürü Mehmet Kaymakcı, Türkiyenin Çanakkale Savaşında yaklaşık 280 bin şehit verdiğine dikkat çekerek, Türkiyenin, Çanakkale Savaşında 7 düvele karşı savaştı. Top mermilerine, silahlara karşı ülkemizi taşla, sopayla, süngüyle savunduk. Avrupalıların, Osmanlıya hasta adam dedikleri bir dönemde adeta küllerinden yeniden doğarak ülkesini savundu dedi.
Çanakkale Zaferinin 103. Yıl dönümü dolasıyla Alaplı Büyük Tekke Ziya Yazıcı Atatürk İlk ve Ortaokulu öğrencilerin hazırladığı program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Okul öğrencilerinden Ravza Maltepe ve Eğe Bertuğ sunuculuk performansları ile profesyonel sunuculara taş çıkarttı. Orta Okul sınıf öğrencileri Çanakkale destanını anlatan şiirler okudular. Ziya Yazıcı sınıfı tarafından hazırlanan öğrencilerin Çanakkale Savaşını anlatan gösterisi izleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 103. Yıl Programı adlı etkinlikte öğrencileri Çanakkaledeki asker savaş zamanında oluşan hikayeleri canlandırdı. Çanakkale Savaşını anlatan tiyatro gösterimi öğretmen ve veliler tarafından ayakta alkışladı.
Çanakkale programını hazırlayan Ziya Yazıcı İlk Okul Öğretmeni Aysun Yüksel Can Tarihimiz çocuklarımızı masalarda uyutmak için onları uyandırmak için. Çanakkale de millet olarak çok büyük bedeller ödedik. Gelecek nesillerimize bu hatırayı yaşatmak için bir program düzenledik. Geleceğimize güvenle bakmamız için tarihimiz çok önemli. Ödediğimiz bedeller bizim için çok önemli. İnşallah velilerimize, misafirlerimize güzel bir program hazırlamışızdır ve çocuklarımıza tarih şuurunu, vatan şuurunu verebilmişizdir. Bu programda emeği geçen tüm öğrenci ve velilere çok teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48