ŞADIRVAN RESTORE EDİLİYOR...

ŞADIRVAN RESTORE EDİLİYOR...

ŞADIRVAN RESTORE EDİLİYOR...

Alaplı’nın simgesi haline gelen Cumhuriyet Caddesinde bulunan şadırvan restore ediliyor.
Alaplı Belediyesi, Cumhuriyet Caddesinde başlattığı kaldırım ve yol yenileme çalışmaları kapsamında İlçenin simgesi haline gelen şadırvan’da yenileme çalışması başlattı. Şadırvanın kubbe kısmı çinko kaplama olurken eskiyen dış cephe mermerleri ise yenilenecek.
Şadırvanda incelemelerde bulunan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Geçtiğimiz yıl Hükümet Caddesinde tamamlanan kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmalarının ardından Cumhuriyet Caddesi üzerinde de yenileme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Bu kapsamda saatli şadırvanı komple yenileneceğini belirten Tekin, “Geçtiğimiz yıl Hükümet caddesinde yaptığımız yenileme çalışmalarının ardından 2. etap olan Cumhuriyet Caddesinde yenileme çalışmalarına başladık. Ekiplerimiz altyapı çalışmalarını tamamladı. Kaldırım taşı döşeme çalışmaları ise tamamlamak üzere birkaç gün içinde baskı beton çalışmalarına başlayacağız. Bu çalışmalarla birlikte İlçemizin simgesi haline gelen Şadırvan’da da yenileme çalışmalarına başladık. Şadırvanın kubbe kısmı çinko kaplama olacak dışında ise eskiyen mermerler sökülerek yeni mermerlerle kaplanacak. Ayrıca yine saat şadırvanın kubbe kısmında bulunacak. Şadırvan tamamlandığında cadde ile uyum sağlayacak hale gelecek. Çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48