İstanbul'dan gelen ailede virüs çıktı, köy karantinaya alındı

Ramazan Bayramı için İstanbul'dan Kastamanu'ya giden bir aile, köyün karantinaya alınmasına sebep oldu. Ailecek Taşköprü'nün Karşı köyüne giden vatandaşlardan birinin koronavirüs test sonucu pozitif çıkınca, bütün köy 14 günlüğüne karantinaya alındı.

İstanbul'dan gelen ailede virüs çıktı, köy karantinaya alındı

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde İstanbul'dan gelen ailede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması üzerine köy karantinaya alındı.
Edinilen bilgiye göre, Taşköprü ilçesine bağlı Karşı köyünde 2 kişi koronavirüs şüphesi nedeniyle tedavi altına alındı. Ramazan Bayramı'nda B.U. ve eşi D.U. (83), çocuklarıyla birlikte köylerine geldi. Bayramın ardından çocuğu, gelini ve torunu İstanbul'a dönen ailenin gelini Ş.U, kısa süre sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

KOVİD-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI
Eşinin testi pozitif çıkan B.U'nun oğlu babasının da ateşinin yüksek olması nedeniyle 112 Acil Sağlık ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Bunun üzerine baba B.U, sağlık ekiplerince Kastamonu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan Kovid-19 testi pozitif çıkan B.U'nun ardından eşi D.U da Kastamonu Devlet Hastanesi'nde koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alındı.

KÖY 14 GÜN KARANTİNAYA ALINDI
Olayın ardından Taşköprü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Taşköprü'nün Karşı köyü 14 gün süre ile karantinaya alındı. Jandarma ekipleri köyün giriş ve çıkışını kontrol altına aldı.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39