Karabük’te işçi evleri alevlere teslim oldu

KARABÜK DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARINA (KARDEMİR) AŞ.’YE AİT İŞÇİ LOJMANLARINDA ÇIKAN YANGINDA BİRBİRİNE BİTİŞİK 2 EV ALEVLERE TESLİM OLARAK KULLANILAMAZ HALE GELDİ.

Karabük’te işçi evleri alevlere teslim oldu

Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarına (KARDEMİR) AŞ.’ye ait işçi lojmanlarında çıkan yangında birbirine bitişik 2 ev alevlere teslim olarak kullanılamaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre, yangın, sabaha karşı Yenişehir Mahallesi Çamlık Caddesi’nde bulunan KARDEMİR AŞ’ye işçi lojmanında çıktı. Çelik işçisi Şenol Korkut’un ailesiyle yaşadığı tek katlı evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevleri fark eden Korkut ailesi evden çıkarken itfaiyeden yardım istedi. Bu sırada alevler bitişikteki işçi İbrahim Ulusoy’un yaşadığı lojmana da sıçradı. Karabük Belediyesi ve KARDEMİR’e ait itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Mahalle sakinleri evlerinden çıkarak söndürme çalışmalarını izledi. Yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonucunda yangın söndürülürken 2 ev kullanılamaz hale geldi. Polis ekipleri, yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48