Çaycuma İle Ankara kardeş oldu

Çaycuma İle Ankara kardeş oldu

Çaycuma İle Ankara kardeş oldu

CHP Genel Merkezinin kaynak ve kadroları iyi durumda olan belediyelerle imkânları sınırlı belediyeleri birbiriyle eşleştirilerek belediyelerdeki hizmet kalitesini artırmak amacıyla başlattığı “kardeş belediyecilik” uygulaması uyarınca Çaycuma Belediyesi Ankara Büyükşehir Belediyesi ile kardeş belediye oldu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi partinin 31 Mart seçimlerinde kazandığı 11’i büyükşehir, 10’u il belediyesi olmak toplam 250 belediye için “kardeş belediyecilik” uygulaması başlattı. Kaynak ve kadroları iyi durumda olan belediyelerle imkânları sınırlı belediyelerin birbiriyle eşleştirilerek, tüm belediyelerde hizmet sunum kalitesinin artırılması amaçlanan uygulamada büyükşehir belediyeleri lokomotif rol oynayacak. Proje kapsamında makine parkı, maddi imkânsızlıklar ve coğrafi olarak çeşitli olumsuzluklar yaşayan belediyeler imkânı daha iyi olan belediyelerle buluşturulacak. Yalnızca maddi yardım, kaynak desteği gibi konuları içermeyen uygulama ile özellikle proje ve insan kaynağı konusunda farklı destekler sunulacak.

BELEDİYE MECLİSLERİNDE ONAYLANMASININ ARDINDAN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

İlk etapta nüfusu 55 bin altında olan belediyelerin nüfusu 150 binin üstünde olan belediyelerle eşleştirildiği proje kapsamında, Çaycuma Belediyesinin kardeş belediyesi Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak belirlendi. Belediyelerin, ilgili protokolü karşılıklı olarak kendi meclislerinde onaylatmalarının ardından başlayacak uygulama partinin kurduğu Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi tarafından da izlenerek eşgüdüm sağlanacak. CHP Genel Merkezinden Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torum imzası ile Çaycuma Belediye Başkanlığına gelen yazıda Ankara Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçilmesi istendi.

OLUMLU SONUÇLARI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Konuyu sosyal medya adresinden “Hayırlı, uğurlu olsun” diyerek duyuran Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “İyi işletildiği takdirde son derece yararlı olacak kardeş belediyecilik uygulamasını başlatan başta Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun olmak üzere genel merkezimizin tüm değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi olanakları, kadroları, makine parkı son derece geniş bir belediye ile kardeş ilan edilmemiz, genel merkezimizin Çaycuma’ya verdiği değeri de ortaya koyuyor. Ankara Büyükşehir Belediyesinin özellikle, deneyim, proje, teknik eleman, ekipman konusunda bizlere ciddi desteği olacağına inanıyorum. Sayın Mansur Yavaş gibi çok değerli bir belediye başkanı ile işbirliği içinde olmak da bizler için ayrı bir onur. Onun Beypazarı Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde geliştirdiği model, Çaycuma ölçeğindeki bir belediye için önemli deneyimler içeriyor. Ben tekrar her iki belediyemize de hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48