Bakan Selçuk'tan okulların açılmasıyla ilgili çok önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Vakaların az olduğu illerde okulların açılma durumu olursa, buna hazırız

Bakan Selçuk'tan okulların açılmasıyla ilgili çok önemli açıklama

Son dakika: Canlı yayında koronavirüs salgınındaki süreci değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız" ifadelerini kullandı.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulis programında koronavirüs salgını gündemine dair açıklamalar yaptı. Okulların açılış programı ile ilgili konuşan Selçuk, vaka sayısının olmadığı ya da az olduğu illerde okulların açılması durumunda buna hazır olduklarını dile getirdi.

Bakan Selçuk'un konuşmalarından satır başları:

"Dünya genelinde okulların açılış raporlarını takip ediyoruz. Türkiye'nin sağlık açısından verilerin neler gösterdiği bilim kurulunun neler söyleyeceği sadece Türkiye'nin iyileşmesi yetmiyor. Hepsini analiz ediyoruz. Bizim için 1 Haziran hedef. Hayatın normalleşmesini istiyoruz. Bilimin bir yol göstericiliği var. Bilim kesinlikle açılamaz derse okulların açılması Eylül'e kalır.

"KISMİ KISMİ AÇILMALAR OLABİLİR"

Ya da kısmi kısmı açılmalar olabilir. Seçeneklere bakıyoruz. Listelerimizi oluşturduk. Milli Eğitim Bakanlığı bunu tek başına karar almıyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığı İçişleri bakanlığı hep beraber karar alıyoruz

."AÇILMASI GÜNDEME GELİRSE, BUNA HAZIRIZ"

Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız. Okula dönüşten sonraki bir yılın her anlamda hazırlığını yapıyoruz. Velilerin endişelerini dikkate alıyoruz. Öğrencilerden okulların açılması yönünde talep alıyoruz.Son Dakika Haberleri - Son Dakika Haber - Güncel Haberler
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48