AK Partili Milletvekilleri; Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

AK Partili Milletvekilleri; Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

*Ereğli cami yapılması konusuna ilişkin konuşan AK Partili Milletvekili Polat Türkmen, “Halil Bey ile de görüştük, Valimiz vardı, CHP'liler de vardı. ‘Ben oraya yaptırmam’ dedi” dedi.

*Kovid19 nedeni ile hayatlarını kaybedenlere muhalefet partilerinin ‘sevindiğini’ ileri süren Milletvekili Hamdi Uçar da, “muhalefet vaka sayısının artmasından mutlu oluyor. Böyle bir muhalefet var ülkemizde” ifadesini kullandı.

*Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ise “CHP ve yandaşları öyle bir yalan politikalarına artık kendilerini kaptırmışlar ki halkımızın gerçekten aklı ile oynar hale gelmişlerdir” diye konuştu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Ereğli'deki cami yapımı ile ilgili sürecin belediye başkanının, "ben buraya yaptırmam" sözü ile başka bir noktaya geldiğini, Ereğli'ye eğitim kampüsü noktasında projenin hazırlandığını, gelecek fakültelerin belirlendiğini söyledi. Türkmen, Ereğli-Devrek karayolunun da 2023 yılı içerisinde tamamlanacağını müjdeledi. 

AK Partili 3 milletvekili, Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular. Milletvekili Polat Türkmen, Dünya’da kaos yaşandığını söyledi. Amerika ve Avusturalya’da çıkan yangınları hatırlatarak Türkiye’nin de deprem, yangın ve sel felaketleri ile sınav verdiğini dile getirdi. Ortaya konan birlikteliği ise daha fazla muhafaza etmek zorunda olduklarını kaydeden Türkmen, şu sözlerle konuştu:
“Yaptıklarımızı görüyorsunuz, eksikliklerimiz yok mudur, eksiğimiz vardır. Yarışacağız, koşacağız, insanımızı mutlu edeceğiz. Sağlığından tutun enerjisine, eğitime, aklınıza gelebilecek her şeyde inanın Cumhuriyet tarihinin en fazlasını yapan bir iktidar oldu. Fiziki anlamda bizi yenemiyorlar, savunma sanayimiz yüzde 70'in üzerine çıktı. Dünya ile yarışıyoruz artık. Bizi diz çöktürmek için ekonomiye yükleniyorlar. Dolar, euroyu arttırıyorlar o da para etmiyor. İnşallah 2023'de vaat ettiklerimizi tüm olumsuzluklara rağmen yapabilmek için çaba harcıyoruz. Biz diyoruz ki sakın ola bu dışarıda olan kargaşaya o toz dumana buluta hiç inanmayın. Topladığımız verginin yüzde 90'ını faize veriyorduk şimdi çok şükür yatırımlarımızı yapabiliyoruz, topladığımız vergilerin yüzde 80'i yatırımlara gidebiliyor, imkanlarımız daha önemli bir noktaya geldi. Pandeminin sıkıntısı yok mu, esnafımızda sıkıntı var mı var. Birlikte başaracağız, daha iyi olacağız."

"BELEDİYE BAŞKANI BEN ORAYA YAPTIRMAM DEDİ"
Toplantının son bölümünde ise gazetecilerin sorularına yanıt veren Polat Türkmen, cami yeri, eğitim kampüsü ve Ereğli-Devrek karayoluna ilişkin şunları söyledi:
"Cami ile ilgili toplantı yaptık. Belediye Başkanları da içerisindeydi. Cumhurbaşkanımız camiden ziyade sadece ibadet edilen yerler anlamında değil de bir kültürümüzü yansıtan ve insanların, gençlerin bahçesi olan ve kültür yeri olan ibadethane olmasını arzu ediyor. Bu şekilde yerler olursa teşvik ediyor, olsun diyor, yapılsın diyor. Yoksa Cumhurbaşkanı yapacağız diye bir şey yok, halk yapacak, hayırseverler yapacak. Ereğli'den de böyle bir teklif geldi. Hüseyin Uysal döneminde vardı olmadı. Projesi bitmesine rağmen bitmedi. Halil Bey ile de görüştük, Valimiz vardı, CHP'liler de vardı. ‘Ben oraya yaptırmam. Zaten benim seçim vaadim var, ben oraya cami falan yaptırmam söz verdim’ dedi, park bahçe falan yaptırmam dedi, ben kendime göre bilmem bir şeyler yapacağım dedi. Belediye Başkanı böyle deyince bizim de yapacak bir şeyimiz yok. Bize yalandan denizi doldurun kenarda bir şeyler yapın dedi. Böyle bir proje avam diye de asmış, bunlar doğru şeyler değil. Birisi ipe un serme vardır ya sen yapacaksan daha önce de projesi yapılmış olan altında da otoparkı olan hayırseverler yapsın belediyeye versin dedik. Bunların hiçbirini kabul etmedi.

EREĞLİ-DEVREK YOLU İÇİN TARİH VERDİ
"Üniversitemizin yeri her şeyi hazır, hayırseverler de hazır. Fakülteler de kuracağız, bir fakülte verilecek. İnşallah en kısa zamanda askeri güvenlik bölgesinden de çıkarıldı. Projesi yapıldı, fakülteler yapılsın, üniversite gerekliyse kurarız, her yerde kuruluyor burada da kurulur.
Devrek yolunu bakanımız ile görüştük. 2023 yılına Allah nasip ederse Devrek yolunu biz bitireceğiz. O vadi çok güzel bir vadidir, hayran olduğumuz bir vadidir. İnşallah bu yolu bitirince orada piknik yapacağız."

UÇAR: MUTLU OLUYORLAR!
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da, ülke de yaşanan olumsuzlar karşısında muhalefet partilerinin sevindiklerini ileri sürdü. Uçar, şu ifadeleri kullandı:
“Ne yazık ki ülkemizde muhalefet yaşanan süreci siyasi malzeme yapıyor. Emin olun ki pandemi sürecinde her akşam günlük vakalar yayınlanıyor, sanki seçim sonuçları gibi muhalefet vaka sayısının artmasından mutlu oluyor. Böyle bir muhalefet var ülkemizde.  Muhalefet bunu sürekli istismar etti, farklı yerlere çekmeye çalıştı. Yereldeki belediye başkanı çıkıp atıp tutup konuşuyor, lafın nereye gittiğini bile bilmiyor.”

EREĞLİ'Yİ 4 KOLDAN SARARAK
AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, hizmet etmek için heyecanlı olduklarını belirterek, 2023 genel ve 2024 yerel seçimlerde başarı elde edeceklerini söyledi. Satır başlarında CHP’yi de eleştiren Çolakoğlu, “CHP ve yandaşları öyle bir yalan politikalarına artık kendilerini kaptırmışlar ki halkımızın gerçekten aklı ile oynar hale gelmişlerdir. Bu memlekette AK Parti iktidarı öncesi ve sonrası olarak ayırırsak nereden nereye geldiğimiz sorusunda vatandaşımızın aklı ile dalga geçmesinler. Bu memleket neler gördü” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48