Ani Sel, Su Baskını, Yıldırım, Yerel Dolu yağışı Bekleniyor!

Ani Sel, Su Baskını, Yıldırım, Yerel Dolu yağışı Bekleniyor!

3 Haziran Cumartesi günü beklenen hava durumuna ilişkin son tahminler geldi. Meteoroloji, AFAD ve valiliklerin uyarıları sonrası sabahın ilk saatlerinde etkili olan yağışların gün boyu devam edeceği belirtildi. Yapılan değerlendirmelere göre birçok ilde yağışlar beklenirken, İstanbul, Ankara başta olmak üzere Marmara ve İç Anadolu'nun bazı illeri için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan sel, su baskını, yıldırım ve dolu konusunda da uyarılar geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Aksaray, Kayseri ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Çorum, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Çorum, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48