BAŞKAN ALAN’A SESLENDİ!

BAŞKAN ALAN’A SESLENDİ!

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’a seslenerek halk otobüsü sorununun bir an önce çözülmesini istedi.

Neredeyse 3 yıldır belediye başkanlığı görevinde olan Selim Alan’ın bir türlü otobüs sorununu çözememesi nedeni ile yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Sayın Ömer Selim Alan, Belediye Başkanı seçildiği tarih olan 31/3/2019 ‘dan bu yana üçüncü yılını önümüzdeki ay tamamlıyor.

Zonguldak kamuoyunda sürekli olarak çizmeye çalıştığı çalışkan, tuttuğunu kopartan, Ankara’da Bakanlıklar ile üst düzeyde ortak projeler geliştiren ve kentin makûs talihini değiştiren bir siyasi kimlik profili çizmeye çalışsa da maalesef bir türlü gerçekleştiremedi.

Sayın Alan’ın; ”Artık Zonguldak’ta hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, şeklindeki parlatıcı(!)seçim vaatleri, bir türlü bitirilemeyen, bir türlü başlanamayan projelere, ikide bir sekteye uğrayan ve halkımızın mağdur edildiği toplu taşımacılık hizmetinde ki sürekli aksamalarda sonunda müteahhit şanssızlığına evrilmiştir.

Şu ana kadar 35 aylık hizmet süresinin toplam 6 ayında, vatandaşı toplu taşıma hizmeti ile buluşturamayan sayın Başkan tüm projelerde olduğu gibi “Biraz daha sabır” telkinini adeta kutsal bir metafora dönüştürmüştür.

Sayın Alan’ın iki yıllık faaliyetlerini anlattığı, büyük bir özenle hazırlattığı kitapçığın özel halk otobüsleri bölümünde işaret ettiği “Halkımızın menfaati bizim için esastır düşüncesi ile vatandaşlarımızın yıllardan beri hasretini çektiği kaliteli ve sağlıklı toplu taşıma hizmetini, 22 özel halk otobüsünü değerli vatandaşlarımızla buluşturarak sağladık “ ifadeleri ne yazık ki kağıt üstünde kalmıştır. Söylemleriniz, icraat ve becerilerinizle uyuşmamaktadır.

Kamusal bir hizmet olan toplu taşımacılık belediyelerin en asli görevlerinin başında gelmektedir.

Ekonomik, ucuz, güvenli bütün yerleşim yerlerine ulaşılabilir, çağdaş, bütün halk katmanlarının yararlanabileceği nitelikteki ‘toplu taşımacılık’, bir an önce Zonguldaklıların hizmetine sunulmalıdır.

Halkımız, piyasa koşullarının acımasız, tek taraflı zam koşullarına terkedilmeden mutlaka özenle korunmalıdır.

Sayın Alan, hizmet süresinin tam tamına altıda birinde, toplu taşımacılık hizmetinde halkımıza yaşattığınız bu mahrumiyeti hiç olmazsa kalan son iki yılınızda gerçekleştirebilin, halkımızı hizmetle buluşturun.

Ve unutmadan; İki yılda neler yaptık? kitabınızı bir kez daha gözden geçirip duraklayan, aksayan, geciken projelerinizi yeni kitabınıza ilave etmeyi ihmal etmeyiniz!”

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48