BELEDİYE PERSONELİ TARAMADAN GEÇTİ

4 Mart Dünya Obezite Günü ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü farkındalığı çerçevesinde Zonguldak Belediyesi çalışanlarına yönelik sağlık taraması yapıldı.

BELEDİYE PERSONELİ  TARAMADAN GEÇTİ

4 Mart Dünya Obezite Günü ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü farkındalığı çerçevesinde Zonguldak Belediyesi çalışanlarına yönelik sağlık taraması yapıldı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Zonguldak Belediyesi koordinasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte Belediye çalışanlarından gönüllü ve istekli olanların ağırlık, boy, vücut kitle indeksi. Kan şekeri, diyabet risk skoru ve osteoporoz kırık risk ölçümleri yapıldı. Etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Belediye başkan Yardımcısı Kemal Cangöz, ZBEÜ Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr.Taner Bayraktaroğlu, Merkez Hastane Müdürü Mustafa Pür, Belediye Kültür Dairesı Başkanı Armağan Gürgenç, Belediye çalışanları katıldı.

Konu ile ilgili Merkez Müdürü Bayraktaroğlu şunları belirtti:
”8 Mart Dünya Dünya Kadınlar Günü Kadınlar Gününü kutlarım. Sağlıklı beslenme ve Sağlıklı yaşama için elimizden geldiğince kilo fazlalığı, obezıte, diyabet ve kemik sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Bugün etkinliğimizde bunların farkındalığı için Belediye çalışanlarımıza yönelik bir etkinlik düzenledik. Etkinliğin düzenlenmesine katkıda bulunan Belediye Başkanı Dr.Ömer Selim Alan ve Belediye çalışanlarına teşekkür ederim. Merkezimiz faaliyetlerini yürütmede destekleri için Rektörümüz Sayın Prof.Dr.Mustafa Çufalı’ya şükranlarımı sunar Merkez çalışanlarımıza teşekkür ederim”

Etkinliğe katılan Zonguldak Belediye Başkanı Dr.Ömer Selim Alan da
“4 Mart Dünya Obezite ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Belediye personelimize yönelik Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından belediye personelimize yönelik sağlık taraması gerçekleştirildi. Bu anlamlı günde bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapmaktan da ayrıca büyük mutluluk duyduk. Yapılan sağlık taramaları sonucunda çalışanlarımızın daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmalarını her zaman önemsiyor, bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese şükranlarımı sunarken bu vesile ile bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü canı gönülden kutluyorum.” dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48