ÇANAKKALE ZAFERİ ANILDI.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitleri Anma günü kapsamında Şehit Prof. Dr. Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde program düzenlendi.

ÇANAKKALE ZAFERİ ANILDI.

Programa Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Cezmi Yalınkılıç, Başsavcı Abdurrahim Alan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü İsmail Hakkı Özölçer, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ve vatandaşlar katıldı.
Program öncesinde Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri, öğrencilerin yapmış olduğu Çanakkale’yi anlatan sunumu izledi. Program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.
Günün önlemi belirten konuşmayı yapan Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğretmeni Ebru Akyüz Biçer, “Çanakkale Deniz zaferinin yıl dönümü. 57. alaydır Çanakkale. Övünç ve gurur duyuyor gönlümüz. Vatanımız milletimiz bayrağımız uğruna canlarına feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz” dedi. 
Ardından şiirler okunarak, 18 Mart Şehitleri anma günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim gibi yarışmalarda dereceye girenlere öğrencilere ödülleri verildi. Programın son bölümünde ise Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Çanakkale Geçilmez’ adı altında tiyatro gösterisi yaptı. Yapılan gösteri salondan büyük alkış aldı.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2023, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER