ÇEBİ GRUP 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.

Çebi Grup 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yılı için bir kutlama mesajı yayınladı.

ÇEBİ GRUP 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.

Çebi Grup, Türk Milleti'nin vatan olma yolunda üstün bir milli beraberlik ile fedakarca ve cesaretle çalıştığını hatırlatırken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine olan inancı, planlama yeteneği ve stratejik düşünce yapısı ile milli mücadelede her ferdi Büyük Taarruz sürecine dahil ederek eşi benzeri olmayan bir zafer elde ettiğine değindi.

Çebi Grup, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün 26 Ağustos 1922'de Afyon Kocatepe'de emrini verdiği Büyük Taarruz, 30 Ağustos'ta Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kalıcı bir  zafere ulaşmıştır. Gazi Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türk ordusu bu zafer ile hiçbir manda ve himaye altına girmeyeceğini kanıtlamış ve milli birlik ve beraberlik yolunda büyük bir güç elde etmiştir.

"Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir." gibi önemli bir söze imzasını atan Ulu Önderimiz ve beraberindeki Türk ordusu ve Türk milleti 30 Ağustos günü "Zafer benimdir!" demiştir.

Vatan olma yolunda nice başarı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Şanlı 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. yılını kutlarken, Türkiye Cumhuriyeti'nin her bir ferdine bu vatanı koruma ve geleceğe taşıma konusunda büyük bir sorumluluk düştüğünü de hatırlatmak isterim. Kolay kazanılmayan bu toprakları korumak ve bu vatana iyi bakmak hepimizin görevidir.

Zafer Bayramımız kutlu olsun!"

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER