ÇOCUKLARA TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİM

ÇOCUKLARA TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİM

Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik denetimlerinin yanında çocukların eğitimi için de çalışmalar yapılıyor.

Bu bağlamda trafik güvenliği ile ilgili olarak çocukların bilgilendirilmesi ve farkındalığın oluşturulması amacıyla sürdürülen Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında; Mart ayı boyunca ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine   yönelik olarak farklı okullarda toplam 576 öğrenciye eğitimlerin verildiği ve bu eğitimlerin aynı şekilde devam edeceği, ayrıca okullarda gerçekleştirilen teorik eğitimlerin yanı sıra çocukların öğrendikleri bilgileri uygulamalı olarak pekiştirmeleri için Polis Lokali bünyesindeki trafik parkında akülü arabalarla eğitimler gerçekleştirileceği öğrenildi. Bunun ilk örneği olarak da bugün Cemile Tatoğlu Anaokulu öğrencilerinden 8 çocuğa İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü'nün de katılımıyla uygulamalı eğitim gerçekleştirildi.

Öncelikle parkuru dolaşan çocuklar trafik polislerinin tanıttığı tabela ve işaretlerin anlamlarını öğrendiler. Daha sonra bir kısmı yaya, bir kısmı sürücü olarak iki grup halinde çalışma yapıldı. Eğlenceli bir havada geçen eğitim sonunda çocuklara kek ve meyve suyu ikram edilerek trafikte karşılaştıkları ihlallerde büyüklerini uyarmaları için kırmızı düdük dağıtıldı. Eğitimin tamamlanmasıyla çocuklar mutlu bir şekilde tekrar okullarına döndüler.

Karadeniz Ereğliİlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü; trafik güvenliği için sadece  denetimle yetinmeyip eğitim faaliyetlerine de önem verdiklerini belirtti

Karadeniz Ereğliİlçe Emniyet Müdürü Ünlü konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi;

Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünde oluşturduğumuz ekiplerimizle öğrencilerimizin trafi eğitimlerine de önem veriyoruz. Özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu alanda da bilgi sahibi olmaları için okullarda eğitim çalışmalarına devam edeceklerini, hava şartlarının iyileşmesiyle birlikte başlatılan uygulamalı eğitimlerin de eğitim ve öğretim sezonu sonuna kadar okullarla koordineli bir şekilde sürdürüleceğini, yaz sezonunda da mahallelerden katılımlarla benzer etkinlikler yapmayı planlıyoruz” dedi

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48