Çorumluoğlu, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı Yayımladı

Çorumluoğlu, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı Yayımladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu,  “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı" nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu konuya ilişkimn yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi;
 

“Üç tarafı denizlerle çevrili olan ve iki önemli boğaza sahip olan ülkemizde denizciliğin geliştirilmesini amaçlayan Kabotaj Kanunu, aynı zamanda milletimizin denizlerimizdeki egemenliğinin sağlanması anlamında da büyük önem arz etmektedir.

Ülkemizin denizlerde sahip olduğu bu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek, dünya denizciliğinde hak ettiğimiz yeri almamız ve kuzeyi tamamen denizle çevrili ilimizde deniz ticaretinin daha da gelişmesi en büyük dileğimizdir.

Kabotaj Kanunu 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren ve Türk Denizciliği açısından; gerek ulaşımdan, taşımacılığa, turizmden, balıkçılığa büyük bir önem taşımaktadır.

Kabotaj Kanunu, denizlerimize sahip çıkma bilincini insanımıza aşılamış, denizciliğimizin daha da gelişip büyümesinde önemli rol oynamış, aynı zamanda Ülkemizin çağdaş medeniyetler düzeyine ulaşması amacıyla başlatılan kalkınma seferberliğine büyük katkı sağlamıştır.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, turizm, taşımacılık, ulaşım, balıkçılık sektörlerinde ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan ve denizcilik sektöründe ilerlemenin önünü açan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutluyor, tüm denizcilik camiası ve halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48