GÖKÇEBEY’DE SAĞLIK TARAMASI!

GÖKÇEBEY’DE SAĞLIK TARAMASI!

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Koordinatörlüğünde Gökçebey Toplum sağlığı Merkezinde görevli doktorlar ve hemşireler tarafından İlçede okullarda sağlık taramalarının yanı sıra ve işyerlerinde toplu aşılama çalışmaları devam ediyor.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer İnan Güven ise İlçede yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi. “ Covid-19 aşılama kapsamında dördüncü toplu aşılama faaliyetimiz olarak köylerde ve Çanakçılar Seramik Fabrikasında olmak üzere toplum 302 kişiye Biontech, Turkovac ve Sinovac aşıları yapılmış olup, tarama kitleri dağıtılmıştır. Ve kişilere uygun diğer taramalar için randevu verilmiştir. İlçemiz hastanemizde yer alan Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Polikliniğimizde kanser tarama çalışmalarımız da devam etmektedir.

Ayrıca, İlçemizde tüm okullarda birinci sınıf öğrencilerimize işitme taraması yapılmış, koruyucu ağız ve diş sağlığı kapsamında okullarda tüm ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine olmak üzere 654 öğrenciye eğitim verilmiştir ve diğer sınıflar içinde planlamalar yapılmıştır “ dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER