GÜNEŞ AİLESİ ADALET İSTİYOR.

GÜNEŞ AİLESİ ADALET İSTİYOR.

Karadeniz Ereğli ilçesinde Endüstri Meslek Lisesinde yaşanan olayın ardından görüntüyü çektiği iddiası ile sokak ortasında darp edilen Berat Güneş, suçu olmamasına rağmen darp edildiğini ve yapmadığı olaydan dolayı sosyal medyada yapılan yorumlardan dolayı büyük sıkıntı yaşadığını ifade etti.

Ereğli Endüstri Meslek Lisesinde yaşanan olayda, öğrenciler okuldaki arkadaşlarını önce oynatıp sonra da şınav çektirmiş, yaşanan olayın ardından görüntüleri çektiği iddiası ile Berat Güneş, yemek yediği alış veriş merkezi çıkışında darp edilmişti.

Darp sonrasında karakola giderek şikayetçi olan Berat Güneş’in o akşam çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerinin ardından, kendisi ile ilgili linç kampanyasının başlatıldığını ve olaydan sonra her gece kabusla uyandığını ifade etti.

Berat Güneş açıklamasında “Ben Özdemir AVM’ye yemek yemeye çıkmıştım. Arkadaşımla yemeğimi yedim ondan sonra otobüs saatim geldi. Katlı otoparka otobüse binmek için gidecektim bir arkadaşımla da sohbet ederek arka çıkıştan çıktık. Ondan sonra arkadan iki kişi bizi takip etmeye başladılar. Hiçbir şey sormadan bana bir tanesi muştayla vurdu. Sonra ben kendimi direnmeye çalışınca arkadan bir tanesi de gelip enseme vurdu. Benim gözümün fotoğrafını çekmişler. Sonrada zaten vururken fotoğraf ve videomu çekmişler bunları yayınlamışlar. Benim bu olayla zaten hiçbir alakam yok. Ben Endüstri Meslek Lisesinde okumuyorum çıraklık eğitimde okuyorum 1 buçuk senedir. Ben hiçbir şey yapmadım. Sadece video bana geldi. Okul müdür yardımcısı beni aradı bende bana videoyu atan kişinin ismini söyledim sadece. Olay gecesi zaten hiç uyuyamadım sürekli kâbuslar görmeye başladım, konuşmaya başladım. Olay gününden bu yana da zaten her gece kâbuslarımdan uyanıp konuşmaya başlıyorum. Bana vurmayın, yapmayın falan diye. Hürriyetim kısıtlandı. Dışarıya çıkamıyorum çıksam bile tek gezemiyorum yanımda sürekli birileri oluyor. Ailem bu durumdan çok tedirgin bana bir şey olmasından korkuyorlar” dedi.

ÇOCUĞUMA TEHDİTLER, KÜFÜRLER VE HAKARETLER YAĞIYOR…

Berat Güneş’in babası İsmail Güneş, oğlunun başına gelen olayın ardından sosyal medyada linç kampanyası başlatıldığını söyledi. Baba Güneş açıklamasında “Şuanda çocuğumuza sosyal medyadan tehditler, küfürler, hakaretler var. Biz çocuğumuzu gönderemiyoruz bir yere. Daha sonra ne olacağını bilmiyoruz. Tehditler yani daha bizim bilmediğimiz çoğu sitelerde neler var. Korkuyoruz çocuğumuz şuanda çıkartamıyoruz. Akladık çocuğumuzu ama belli her şey hala daha hakaretler oluyor yani. Benim şuan diyeceklerim bu kadar çok yıprandık. Devletimizin yardımcısı olmasını istiyoruz suçlular suçunu bulsun gereği yapılsın. Bizim istediğimiz şuan bu” dedi.

ADALET İSTİYORUM…

Oğlunun yaşadığı olayın ardından oğlu için adalet istediğini ifade eden anne Ayfer Güneş ise konuşmasında “Ben adalet istiyorum. Çocuğumu suçsuz yere darp ettiler. Bir ikincisi de hakkımızda hakaret edici küfürler, hakaretler yağdırdılar. Ben bunu açığa çıkmasını istiyorum. Adalet istiyorum” dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER