Hazırlıklar bitti...

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98 yılı olan Cumhuriyet Bayramımızı, Zonguldak ve ilçelerinde bugünden itibaren kutlamaya başlıyoruz. HAZIRLIKLAR BİTTİ Karadeniz Ereğli’de, Cumhuriyet Başramı dolayısıyla, bugün (28 Ekim) saat 13.00’de Çelenk koyma Töreni düzenlenecek olan Atatürk Anıtı temizlendi, Türk Bayrakları ile donatıldı. Aynı şekilde Devrim Bulvarı ve Atatürk Bulvarı Güzergahı da Türk Bayrakları ile donatılırken, yarınki etkinliklerin gerçekleştirileceği Atatürk Bulvarı’nda protokol tribünü oluşturuldu, okulların konuşlanacağı alanlar numaralarla belirlendi.

Hazırlıklar bitti...

Cumhuriyet Bayramı, 29 Ekim’de ise saat 09.45’de Kaymakam Mehmet Yapıcı’nın makamında tebrikleri kabulü ile hareketlenecek.

Saat 10.30’da Atatürk Bulvarı’ndaki kutlamalarda Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunacak. Kaymakam Yapıcı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ardından, okullarda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci eserler okunacak.

İlçedeki sporcular arasında düzenlenen “Cumhuriyet Bayramı Özel 3 Bant bilardo Turnuvası”nda, “Cumhuriyet Tenis Turnuvası”nda dereceye giren sporculara okullarda düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek olan etkinlikler tören geçişi ile noktalanacak. 30 Ağustos’ta ise Doğa Yürüyüşü, gerçekleşecek.

PROGRAM DEĞİŞTİ!

İlçedeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, kapsamındaki Fener Alayı ve Cumhuriyet Konseri’nde ise değişiklik yaşandı.

Erdemir Caddesi’ndeki Bağlık Polis Karakolu önünden başlayacak Fener Alayının başlama saati 18.00 olarak revize edilirken, Atatürk Anıtı alanında düzenlenecek Cumhuriyet Konserinde ise Covid-19 testi pozitif çıkması nedeniyle gelişi iptal olan Aşkın Nur Yengi’nin yerine  Gökhan Tümen sahne alacak.

ZONGULDAK PROGRAMI

Zonguldak’ta, 28 Ekim’de, saat 13.00’de Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulacağı törende resim yarışmaları sergileri açılışı yapılacak, Madenci Korosu’nun Konseri izlenecek.

29 Ekim’de Valilik makamında ‘Tebrikat Töreni’ ile sürecek olan Cumhuriyet Bayramı, Madenci Anıtı önünde saat 10.30’da tören ve kutlamalarla sürecek. Kortej Geçişi, Mehteran konseri, Römorkör ve su gösterisi ile selamlama geçişi ile devam edecek olan Zonguldak’taki kutlamalar, Fener Alayı Yürüyüşü, Sodam korosu konseri, Havai fişek gösterileri ardından Cumhuriyet Resepsiyonu ile sona erecek.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48