"İmdat, Yardım Edin, Boğuluyorum"

"İmdat, Yardım Edin, Boğuluyorum"

Zonguldak'ta bir vatandaş yüzmek için girdiği denizde dev dalgalar arasında kaldı.Serinlemek için denize giren adam bir anda suda çırpınmaya başladı "İmdat, yardım edin" çığlıkları atan talihsiz adamın imdadına çevredekiler yetişti. 

 Ömer A. yakınlarıyla birlikte Kapuz Caddesi'ndeki Uzunkum mevkisinde bulunan plaja geldi. .Dev dalgalar sebebiyle kıyıya ulaşamayan adam bulunduğu yerden "İmdat, yardım edin. Boğuluyorum" diye bağırarak yardım istedi. Ömer A.'nın çığlığını duyanlar denize atlayarak boğulma tehlikesi geçiren adamı kurtarmaya çalıştı. Vatandaşların çabasıyla bulunduğu yerden kurtarılan talihsiz adam kıyıya çıkartıldı.

Olay yerine gelen acil sağlık ekipleri Ömer A.'ya ilk müdahalesini yaptı. Durumunun iyi olduğu öğrenilen Ömer A., bir süre olayın şokunu ütünden atamadı. Çevredekilerin su vererek yardım ettiği  Ömer A yakınlarına sarıldı. Denize atlayarak kurtarmaya yardım eden Zeki Yıldız, "Bir anda dalgalar denize çekti. Yardım çığlığını duyunca yardıma koştuk. Dalgalar sebebiyle denizden çıkartması zor oldu, ama sağ salim çıkarttık. Daha önce de böyle bir olay yaşamıştım. Ancak bu kadar zor olmamıştı" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2021, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48