İNCELEMELERDE BULUNDULAR

İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Zonguldak ili Kilimli ilçesinde AK Parti Başkanı Sedat Demirci, Türkali ve Göbü köyünde yapımına başlanan sahil yolu çalışmalarını yerine inceledi.

Kurmayları ile birlikte yaptığı saha çalışmasında, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler alan Demirci, faaliyete ilişkin bir de açıklama yaptı. Proje toplam bedelini aktaran Demirci, şunları kaydetti:
“Batı Karadeniz Sahil Yolumu çalışma alanlarını teşkilat arkadaşlarımızla ziyaret edip tünel şefimizden projeler hakkında bilgiler aldık. Bir ay içerisinde T-6 ve T4 diye adlandırılan tünel içerisinde çalışmaya başlayabileceğini ve bu süre içerisinde kamulaştırma çalışmalarının devam edeceğini bilgisini bizlerle paylaştı.
İktidarımızın ilçemizde yapılan bu hizmetin içerisinde; projenin toplam uzunluğu 13,8 km bölünmüş yol bitümlü sıcak kaplamadır. Proje kapsamında, (2x9.260m) 18.520 m uzunluğunda 7 adet çift tüp tünel, (2x115m) 230m uzunluğunda 2 adet aç-kapa tüneli, 85 m toplam uzunluğu olan 2 adet tek köprü ve 2 adet farklı seviyeli kavşak bulunmaktadır. Çalışmalar devam etmektedir.
Proje bedeli 3.697.450.000 liradır. Yüklenici firma ise Demce Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş.& İntekar Yapı Turizm Elektrik İnşaat Sanayi ve Ticaret LTD.ŞTİ. iş ortaklığıdır. Kilimli’mize hayırlı olsun.''

Gündem

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2022, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER