‘’İYİ PARTİYİ KİMSE KÜÇÜMSEYEMEZ’’

‘’İYİ PARTİYİ KİMSE KÜÇÜMSEYEMEZ’’

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, son günlerde yerel medyada çıkan haberlerle ilgili olarak bir basın açıklaması yayımladı. Erkmen açıklamasında, İl Disiplin Kurulu Başkanı Asım Tazegül ve 18 kişinin istifası ve Seran Kuzu’nun İYİ Partiye geçmesiyle ilgili yapılan açıklamalar ve yorumları değerlendirdi.

Erkmen’in açıklaması şöyle;

“Son günlerde bazı yerel basın organlarında çıkan haberler ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması kamuoyunun bilgilendirilmesi açısından uygun görülmektedir. Şöyle ki:

1.İl Disiplin Kurulu Başkanı Asım Tazegül ve bazı arkadaşlarımızın istifa ettiği doğrudur. İstifa müessesesi tek taraflıdır. Arkadaşlarımızın kendi takdiridir. Biz, bugüne kadar parti için yaptıkları hizmetlere, partimize katkılarına teşekkür ediyoruz. Her partide gelen ve gidenler olmaktadır. Bizden ayrılan toplam da 19 arkadaşımızda kendi iradeleri ile bu yönde karar almışlardır. Saygıyla karşılıyoruz. Her gün pek çok arkadaşımız da partimize yeni üye olmaktadır. Bu siyasetin doğasıdır. Ancak ortada bir gerçek vardır ki İyi Parti gerek Zonguldak’ta gerekse Türkiye’de her gün büyümekte, partimize katılan yeni üyelerle güçlenmekte ve iktidara yürümektedir. İyi Parti ve Lideri Meral AKŞENER milletimizin umududur. İlk seçimde Allah’ın izni ve milletimizin teveccühü ile İyi Partinin başarısını hep birlikte gözlemleyeceğiz.

2.Aynı konuda Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın CHP Belediye Meclis üyesi Sertan Kuzu’nun CHP’den istifa edip, İYİ Parti’ye katılması sonrası basında yer alan Ereğli Belediye Meclisinde yaptığı gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan konuşması tarafımızdan üzüntü ile karşılanmıştır. Son Belediye seçimleri öncesi CHP-İYİ Parti ittifak yapılabilmesi amaçlı toplantılar, CHP’den toplantılara katılan Milletvekilleri, İl Başkanı ve İl Başkanlığından yetkililerinin de yakından tanık olduğu üzere en son Sn. Halil Posbıyık’ın İyi Partiye Belediye Başkan Yardımcılığı vermem, iki üye Belediye Meclisine sizden alırım onları da 20. Sıradan sonraya istediğim yere koyarım demesi ama bunun da ötesine geçerek bunları da içinizden ben seçerim demesi sonrası sonlanmıştır. Siyasi nezaketten uzak, İYİ Partiyi yok sayan bu söz sonrası biz de istersek bir oy alalım ama biz kendi adayımızı çıkartırız dememizle görüşmeler bitmiştir. Kendisinin söylediği bu sözler sonrası CHP Milletvekilleri ve İl Başkanı arkadaşlarımız bizden özür dilemişlerdir.

Biz bu durumu yaşananları, bu şekliyle o günlerde Zonguldak’ta ve Ereğli’de basın mensubu arkadaşlarımıza basın toplantısı yaparak anlattık ve anlattığımız şekliyle basında yer aldı. Keşke Sn. Posbıyık o zaman itiraz etseydi, dediğiniz doğru değil deseydi o gün sesini çıkarmayıp, dediğimizin doğruluğunu onaylaması sonrası bugün o açıklamayı yapması kendisi için çelişkidir. Biz o gün ne dediysek bugün de aynı şeyleri söylüyoruz. Tavsiyemiz o zamanki heyette yer alan CHP’li üyelere, yaptığı hareketin, sözlerinin ne olduğunu sormasıdır.

İYİ Partiyi kimse küçümseyemez, kuruluşta pek çok sıkıntıyla karşılaşsa bile İYİ Parti, Genel Başkanı Meral Akşener önderliğinde, tüm teşkilatları ile birlikte bu zorlukları geride bırakmış, yukarıdaki örnekte olduğu gibi kendisini yok sayanlara karşı bugün iktidarın en büyük adaylarından biri konumuna gelmiştir. Biz kendisine Belediye Başkanı olarak Ereğli halkına yapacağı hizmetlerde başarılar diliyor, politik hesaplarına bizi karıştırmamasını rica ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48