KDZ.EREĞLİ STANDINI ZİYARET ETTİLER

Zonguldak Valiliği öncülüğünde, Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) tarafından İstanbul Yenikapı’da düzenlenen ‘Zonguldak Tanıtım Günleri’ başladı.

KDZ.EREĞLİ STANDINI ZİYARET  ETTİLER

Kdz. Ereğli Belediyesi, kentin tarihini, kültürünü ve yöresel ürünlerini tanıtmak için standını açtı.  İstanbul Yenikapı’da bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Yine, Yeni, Yeniden Enerji’nin Başkenti Zonguldak Tanıtım Günleri’ başladı. Zonguldak Valiliği öncülüğünde, Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) tarafından düzenlenen etkinliğin açılışına Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, bölge milletvekilleri, protokol üyeleri ve çok sayıda Zonguldaklı katıldı. Kdz. Ereğli Belediyesi de kentin tarihini, kültürünü ve yöresel ürünlerini tanıtmak için etkinlik alanında standını açtı. Kültür Çadırı 10-11’de, Yöresel Çadır 20’de Ereğli’ye özgü her şey tanıtılıyor, satışa sunuluyor.

ATEŞ: HEMŞERİLERİMİZİ STANDIMIZA BEKLİYORUZ

Zonguldak Tanıtım Günleri açılışında Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık adına takdim edilen plaketi ZONDEF Başkanı Ziya Öncan’dan alan Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, İstanbul’daki Zonguldaklıları ve Ereğlilileri standı gezmeye davet etti. Ateş, “Kdz. Ereğli Kaymakamlığımızın öncülüğünde Kdz. Ereğli Belediyesi, Ormanlı Belediyesi, Gülüç Belediyesi, Kandilli Belediyesi, TSO, Erdemir ve Halk Eğitim Merkezi’nce Ereğli standımızı ziyaretçilerimize açtık. İstanbul’da yaşayan Zonguldaklı ve Ereğlili vatandaşlarımızı standımızı ziyaret etmeye davet ediyoruz. Kilometrelerce uzaktan bölgemize gelemeyen hemşerilerimizin ayağına Gazi Alemdar Gemisi’ni, Kent Müzemizi, Şehir Müzemizi, Cehennemağzı Mağaralarımızı, Ölüce Deniz Fenerimizi, Kdz. Ereğli’ye has Elpek bezimizi, Osmanlı Çileğini, Kestane Balını ve ayrıca yöresel ürünlerimizi getirdik. Pazar günü akşama kadar buradayız, bekliyoruz” dedi.

KDZ. EREĞLİ STANDINI ZİYARET ETTİLER

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, bölge belediye başkanları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Danışmanı Hasan Akkuş ve çok sayıda bölge vatandaşı Kdz. Ereğli standını ziyaret etti.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER