KIZ ÇOCUKLARINA FUHUŞ YAPTIRAN VE BİRLİKTE OLANLAR KİMLER?

KIZ ÇOCUKLARINA FUHUŞ YAPTIRAN VE BİRLİKTE OLANLAR KİMLER?

Zonguldak’ta, 14 ve 16 yaşlarındaki 2 kız çocuğunu fuhuşa sürükleyen 2 kadın ile para karşılığı onlara istismarda bulunduğu öne sürülen 16 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 12'si tutuklanırken, 6 kişi ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 14 ve 16 yaşlarındaki iki kız çocuğunun fuhşa sürüklendiği bilgisine ulaştı. Ekipler, çocukların ifadesine başvurdu. Yapılan çalışmanın ardından şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda fuhşa teşvik ve aracılık ettikleri belirlenen 2 kadın ile çocuğun cinsel istismarı suçunu işlediği belirlenen 16 kişi gözaltına alındı. Önceki gün adliyeye sevk edilen 2 kadın tutuklandı. Dün ise diğer şüpheliler adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 10’u tutuklandı, 6 kişi ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Kız çocukları ise korumaya alındı.

KİMLER İLİŞKİYE GİRDİ
Yaşları küçük olmasına rağmen kızlarla ilişkiye girenlerin kimler olduğu merak ediliyor. Şu ana kadar 16 kişi tutuklandı ancak bu rakamın ileriki günlerde artabileceği belirtiliyor. Tutuklu şahıslar arasında gençler çoğunlukta. İfadelerinde kızların kendilerini; “Üniversite öğrencisiyiz” diye tanıttıklarını ve yaşlarının küçük olduklarını bilmediklerini söyleyen sanıklar tutuklanmaktan kurtulamadı. Diğer yandan iki kız çocuğunun bazı kişilerle yazışarak hediye karşılığında birlikte olabileceklerini yazdıkları iddia edildi.
Şüpheli ve sanıklar arasında şehrin önde gelen ve yakından tanıdığı bazı esnaf çocukları da bulunuyor.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48