KYK haziran burs kredileri yattı mı? KYK burs kredi ödemesi ne zaman yatacak?

KYK burs ve kredi alan öğrenciler haziran KYK burs ve kredi ödemelerinin yatıp yatmadığını merak ediyor. KYK kredi ve burs alan öğrenciler haziran ayına ilişkin KYK burs ödemelerinin ne zaman yatacağını sorguluyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK kredi ve burs ödemelerine ilişkin müjdeyi duyurdu. Peki KYK haziran burs kredileri yattı mı? KYK burs kredi ödemesi ne zaman yatacak?

KYK haziran burs kredileri yattı mı? KYK burs kredi ödemesi ne zaman yatacak?

Yükseköğrenim öğrencilerinin hesaplara yatırılmasını merakla beklediği burs ve krediler hesaplara yatırılmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada yükseköğrenim öğrencilerinin Haziran ayına ilişkin burs ve kredi ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu. Bakan Kasapoğlu, 6 - 10 Haziran tarihleri arasında TC kimlik numarasının son numarasına göre ödemelerin yapılacağını ifade etti.

Bursun devam etmesi için aranılan “başarılı olma” durumu neye göre belirlenmektedir?

Kurumumuzdan burs/öğrenim kredisi alan öğrencilerin başarı durumları YÖK Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden sorgulanmaktadır. Hazırlık sınıfı öğrencileri hazırlık sınıfını geçerek bir üst sınıfa başlamaları, diğer sınıflarda ise 4' lük sistem üzerinden diploma notu 2 ve üzeri, 100’ lük sistem üzerinden diploma notu 53,33 ve üzeri olan öğrenciler başarılı olarak değerlendirilmesi hususu Kurum Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmıştır. Diploma notu bu puanların altında kalan veya hazırlık sınıfını geçemeyen öğrencilerin bursu öğrenim kredisine dönüştürülmektedir. Öğrenimlerini normal öğrenim süresi içerisinde tamamlayamayan öğrencilerin burs/kredi alma hakkı devam eder mi?

Kurumumuz tarafından yükseköğrenim gören öğrencilere normal öğrenim süresi kadar burs/kredi ödemesi yapılmaktadır. Öğrenim süresi uzayan öğrencilere burs/kredi ödemesi yapılmamaktadır.

Kredi hangi durumlarda kesilmektedir?

Öğretim kurumundan ayrılma, çıkarılma veya geçici olarak uzaklaştırılma,

Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,

Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmeme,

Öğretim kurumunun kapatılması,

Kurum yurtlarından süresiz çıkarma cezası alınması,

Kesin hükümle mahkûm olma hallerinde öğrencilerin kredisi kesilmektedir.

Burs hangi durumlarda kesilmektedir?

Başarısız olma,

Öğretim kurumundan ayrılma, çıkarılma veya geçici olarak uzaklaştırılma

Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,

Öğretim kurumunun kapatılması,

Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alma,

Kesin hükümle mahkûm olma hallerinde öğrencilerin bursu kesilmektedir.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48