MELAHAT GÜRLEK İÇİN SON GÖREV

MELAHAT GÜRLEK İÇİN SON GÖREV

Karadeniz Ereğli’de uzun yıllardır avukatlık yapan ve yakalandığı rahatsızlıktan ötürü tedavi gördüğü hastanede hayatını yitiren Avukat Melahat Gürlek son yolculuğuna uğurlandı.

Avukat eşi Muhittin Gürlek ve oğlu Çağdaş Gürlek ile aynı Hukuk Bürosunu paylaşan Melahat Gürlek bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.  Merhume Melahat Gürlek’in vefatı Karadeniz Ereğli başta olmak üzere Zonguldak hukuk camiasında üzüntüye yol açtı.

Merhume Melahat Gürlek, 16 Ocak Pazartesi günü Kdz. Ereğli Adliyesi önüne getirilerek helallik alındı. Zonguldak Barosu Başkanı Türker Kapkaç, merhume Melahat Gürlek’in adalet dağıtan bir hukukçu olduğunu vurgulayarak,  mekanı cennet olsun” dedi

Karadeniz Ereğli Adliyesi önünde düzenlenen törenin ardından öğle namazına müteakip Bozhane Camiinde kılınan cenaze namazının ardından merhume Gürlek, Şehir Mezarlığında  sonsuzluğa uğurlandı.

Cenaze namazının ardından eşi Melahat Gürlek’e  kısa bir veda ve teşekkür konuşması yapan acılı eş Muhittin Gürlek, yaptığı duygu dolu konuşmada şunları söyledi:

“Eşimi sonsuzluğa uğurluyoruz. O, ömrünü hak,  hukuk, adalet için savaş veren, hiç bir unvan ve şöhret peşinde koşmayan, mütevazı halkın içinde bir insandı. Bize bıraktığı miras; onurlu yaşamak ve kafamızı yere eğmemekti. Bu neden müsterih olabilirsiniz hakkınızı helal etmekte!.. Ben ona diyorum ki; güle güle sevgilim, güle güle güzel gözlü karıcığım, güle güle kavgacı kadın, halkçı kadın… Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.

Merhume Melahat Gürlek’in cenaze törenine, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Meclis Üyeleri, Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş, CHP Belediye Meclis Üyeleri, Karadeniz Ereğli  TSO Başkanı Arslan Keleş, Zonguldak Barosu Başkanı Avukat Türker Kapkaç ve avukatlarını yanı sıra çok sayıda meslektaşı , dost ve akrabaları katıldı.

Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa Odu
Musa Odu - 2 yıl Önce

SEKA.Caycums muesesedinde çalışırken benim memurum idi Allah rahmet eylesin.İstanul,a giderken beni İzmit de ziyaret edecehini söylemişti. Musa Ordu

SIRADAKİ HABER