TOPTAN ÖDÜLE DOYMUYOR.

TOPTAN ÖDÜLE DOYMUYOR.

Türkiye'nin ilk bağış Okulu olan Mehmet Çelikel Lisesinin kuruluş yıldönümünde mezunlar bir araya geldi.  Törende 2022 Yılı Büyük ödülü Cumhurbaşkanı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan’a verildi.

Okulun kapalı spor salonunda düzenlenen Törene Cumhurbaşkanlığı Yuksek İstişare Kurulu Üyesi ve TBMM eski Başkanı Köksal Toptan, eşi Saime Toptan, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, il Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, davetliler ve mezunlar katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Okul Müdürü İsmail Aşkar'ın ve Çelikel Vakfı Başkan Yardımcısı Mücella Pamay'ın açılış konuşması ile başladı.

Aşkar ve Pamay konuşmalarında, "Çelikelli olmak ayrıcalıktır" dediler.

Ardından okula hizmet ve desteklerinden dolayı Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün'e 2020, Ali Av.Ali Osman Odabaş'a 2021 ve Köksal Toptan'a da 2022 Yılı Büyük Ödülleri verildi.

Kazım Ergün'e ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Ali Osman Odabaş'a ödülünü Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve Köksal Toptan'a da ödülünü Mehmet Çelikel Lisesi Vakfı Başkanı Erkan Ünal takdim etti.

Ödül alanlar da teşekkür ettiler. Tören'e katılamayan Mehmet Haberal'da mesaj gönderdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan törende yaptığı konuşmada, " Cumhuriyetin ilk bağış Okulu tam 84 yaşında. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Sonsuzluğa uğurladığımız yılda kurulan bu okulun ülkemizin, bölgemizin ilimizin her daim gövdesi olmuştur. İşte bugün burada Sayın bakanımı görünce çok heyecanlandım, Çelikel bu ülkede bu ülkeye kendini adamış çok önemli örnek milletinin vatanını seven öğrenciler yetiştirmiştir" dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'da konuşmasında "1968 yılı  Çelikel Lisesi mezunu bir babanın oğlu ve 1998 mezunu bir hanımefendinin eşi olarak Ben de sizlerle Burada beraber olmanın mutluluğunu duyuyorum dedi.

Mehmet Çelikel Lisesi'nden 1961-62 dönem Mezun olan Cumhurbaşkanı yüksek İstişare Kurulu üyesi ve TBMM eski Başkanı Köksal Toptan'da çok heyecanlı ve mutlu olduğunu ifade etti.

Çelikel Lisesinin Türkiye'nin sayılı okullar arasında olduğunu belirten Köksal Toptan, eğitimin çok önemli olduğunu söyledi.

Zonguldak'tan Milli Eğitim Bakanı olan Mahmut Özer'in de Zonguldak için büyük bir şans olduğunu ifade eden Köksal Toptan, " Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer, Zonguldak ziyaretinde, Zonguldak'taki tüm okulların eksikliklerini karşılamak için söz verdi, imkanları seferber edeceğini söyledi ve bu söz Zonguldak için çok değerlidir burada Zonguldak'taki tüm eğitim öğretimin eksiklerinin giderilmesi konusunda adımlar atılmalı ve atılıyor da. Bu güzel bir şey" dedi.

Toptan konuşmasında vakıf üyelerine de çağrıda bulunarak okula katkı ve desteklerin arttırılması konusunda çağrıda bulundu.

Törende emekli öğretmenlere plaket verildi ve mezunlar adına konuşma yapıldı.

Tören 1989-1992 arasında mezun olanlara 30.Yıl anı plaketi, 1969-1972 yılları arasında mezun olanlara da 50.Yıl onur plaketi takdim edilmesiyle son buldu.

Tören sonrasında ise geleneksel etli pilav şenliği gerçekleştirildi

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER